To je top

10. října 2018 v 5:58 | Mini

Vodník Česílko

Vodníkovi zamrzl rybník. Zrovna, když byl nakupovat. Koupil dvě dušičky a jídlo pro raky. Takže se nedivte, že mu zamrzl rybník. Vždyť rybníky zamrzají každej rok. Sedí na vrbě, poslouchá co si šeptají ti dva a čeká na rybáře. Ti vyvrtají díru do ledu a on bude moci domů. Jen aby přišli ještě dnes! Na vrbě se mu sedět nechce. Normálně v létě sedává do večera na vrbě a pak skočí do vody a usne. Probudí se v posteli, spočítá dušičky, nakrmí ráčky a vyleze na vrbu.
On je vlastně hodný a děti netopí. Rybářům taky pomáhá ulovit rybu. Teď je ale zima a rybáři nikde. "Kde asi jsou?" Čeká dál.
Na druhé straně slyší "Pomóc. Topím se." a zase "Pomóc!" Samozřejmě, že Česílko chce pomóc, ale jaksi nemůže. Vodníci nemají zrovna dobrou pověst, ale? "Aspoň se dostanu domů!" Chápete? Když tam někdo volá o pomóc určitě se propadl ledem do vody. Určitě bruslil a rybník nebyl ještě zamrzlý. Bylo to tak.
Tomu chudákovi pomohli na břeh a Česílko ještě čekal. Neměl zrovna náladu někomu pomáhat. Ani neví, že to je to nejlepší, co se od něj čeká. Má svůj rybník jako každej vodník, ale na rozdíl od ostatních Česílko netopí. Proto děti chodí sem. V létě se koupou a v zimě bruslí. Chodí sem taky rybáři. Takový normální rybník.
Jen jednou byl tak zlý! To mu rybník vypustili návštěvníci. Prej se tady točil příběh do televize. Tak o tom by něco musel vědět. Určitě existuje trik jak vypustit rybník jenom jako! Byli to asi amatéři! Tenkrát přišel o všechny dušičky a hodně kaprů uhynulo než potok naplnil rybník. Je to ale dávno a Česílko už zapomněl.
Rybáři zatím zachránili toho chlapce a on se konečně mohl vrátit domů. Už byl klid. Když volal sousední vodník. "Česílko?" "Ano?" "Seš tam?" "A kde bych byl?" "Schováš mi dušičky?" "Schovám." Domluvili se tak. Česílko schoval dušičky a soused mohl konečně nachytat nové. Říkal všem, že žádné dušičky nemá a že se můžete klidně přijít podívat. Tak tomuhle bych teda věřil. Jinak nic moc. Stačí mi dva dny a všechno bude zpátky. Tak dobře. Co nevím?
Vodník nedělá Mikuláše. Nezdobí stromeček a raději sedává na vrbě, když se ozval Lojzík. Zdálo se, že je všechno v pořádku. V tuhle dobu volá, jenže on neměl stromeček a vánoce jsou tady. Česílko ale nemohl pomoct. Nevadí. Snad mu pomůžou jiní a skutečně. Neuběhla ani hodina a on slyší "Děkuji." Takže milí kapříci budete dělat vánoční dobroty. Vánoce už jsou skutečně za dveřmi. Kluci si zatím poslechli pohádku, maminka usmažila kapra a všichni čekali na Ježíška. Co jim přinese.
Letos se Vánoce skutečně podařili. Ne. Nejsem kapr ani malá ryba. Seznamte se. Česílko tohle je ten nejmoudřejší rak. Tohle je Česílko, který pomáhá lidem ani neví jak. Jsem rád, že nakonec jsem ho poznal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama