Říjen 2018

No nic. Já pomalu pudu

10. října 2018 v 9:59 | Mini
.

Musím dělat, aby bylo o čem psát

10. října 2018 v 8:58 | Mini
Tak to zkrátím.

Ptáte se na zdraví?

10. října 2018 v 7:58 | Mini
Zatím dobrý, musím zaťukat. Slovo ťukat bych chtěl zdůraznit. Ťuká datel na strom, dělá si hnízdo. Vybírá larvy a jinou havěť a tím pomáhá les vyčistit od hmyzu. "Co mi poví datel?" Slyším ho jak ťuká. Ťukám taky. Do zdi, na stůl, na okno. Datel zatím asi zdechl. "Protože už neťuká?" To bude mít asi mladý a ti toho sežerou "Poslouchej! Už zase ťuká!"

Nachystáme na zapnutí

10. října 2018 v 6:58 | Mini
Blog cz Vás vítá. Je potřeba ještě vyzkoušet Dnwes 1O.1O Že tonevadí? Jak jsem se mýlil. Mila. Rád bych zatím udělal tečkuÚžasný

To je top

10. října 2018 v 5:58 | Mini

Vodník Česílko

Vodníkovi zamrzl rybník. Zrovna, když byl nakupovat. Koupil dvě dušičky a jídlo pro raky. Takže se nedivte, že mu zamrzl rybník. Vždyť rybníky zamrzají každej rok. Sedí na vrbě, poslouchá co si šeptají ti dva a čeká na rybáře. Ti vyvrtají díru do ledu a on bude moci domů. Jen aby přišli ještě dnes! Na vrbě se mu sedět nechce. Normálně v létě sedává do večera na vrbě a pak skočí do vody a usne. Probudí se v posteli, spočítá dušičky, nakrmí ráčky a vyleze na vrbu.
On je vlastně hodný a děti netopí. Rybářům taky pomáhá ulovit rybu. Teď je ale zima a rybáři nikde. "Kde asi jsou?" Čeká dál.
Na druhé straně slyší "Pomóc. Topím se." a zase "Pomóc!" Samozřejmě, že Česílko chce pomóc, ale jaksi nemůže. Vodníci nemají zrovna dobrou pověst, ale? "Aspoň se dostanu domů!" Chápete? Když tam někdo volá o pomóc určitě se propadl ledem do vody. Určitě bruslil a rybník nebyl ještě zamrzlý. Bylo to tak.
Tomu chudákovi pomohli na břeh a Česílko ještě čekal. Neměl zrovna náladu někomu pomáhat. Ani neví, že to je to nejlepší, co se od něj čeká. Má svůj rybník jako každej vodník, ale na rozdíl od ostatních Česílko netopí. Proto děti chodí sem. V létě se koupou a v zimě bruslí. Chodí sem taky rybáři. Takový normální rybník.
Jen jednou byl tak zlý! To mu rybník vypustili návštěvníci. Prej se tady točil příběh do televize. Tak o tom by něco musel vědět. Určitě existuje trik jak vypustit rybník jenom jako! Byli to asi amatéři! Tenkrát přišel o všechny dušičky a hodně kaprů uhynulo než potok naplnil rybník. Je to ale dávno a Česílko už zapomněl.
Rybáři zatím zachránili toho chlapce a on se konečně mohl vrátit domů. Už byl klid. Když volal sousední vodník. "Česílko?" "Ano?" "Seš tam?" "A kde bych byl?" "Schováš mi dušičky?" "Schovám." Domluvili se tak. Česílko schoval dušičky a soused mohl konečně nachytat nové. Říkal všem, že žádné dušičky nemá a že se můžete klidně přijít podívat. Tak tomuhle bych teda věřil. Jinak nic moc. Stačí mi dva dny a všechno bude zpátky. Tak dobře. Co nevím?
Vodník nedělá Mikuláše. Nezdobí stromeček a raději sedává na vrbě, když se ozval Lojzík. Zdálo se, že je všechno v pořádku. V tuhle dobu volá, jenže on neměl stromeček a vánoce jsou tady. Česílko ale nemohl pomoct. Nevadí. Snad mu pomůžou jiní a skutečně. Neuběhla ani hodina a on slyší "Děkuji." Takže milí kapříci budete dělat vánoční dobroty. Vánoce už jsou skutečně za dveřmi. Kluci si zatím poslechli pohádku, maminka usmažila kapra a všichni čekali na Ježíška. Co jim přinese.
Letos se Vánoce skutečně podařili. Ne. Nejsem kapr ani malá ryba. Seznamte se. Česílko tohle je ten nejmoudřejší rak. Tohle je Česílko, který pomáhá lidem ani neví jak. Jsem rád, že nakonec jsem ho poznal.

Kalkulačka

10. října 2018 v 4:58 | Mini
Pohádka o kalkulačce. Tak ty mě vážně sereš!

Co by se dalo vylepšit

10. října 2018 v 3:58 | Mini
Kalkulačka. 45 a 45, není to náhoda. 3000 jako strop, tak že to máte. 1/3 Z toho vypočítám kolik jsem do toho už vrazil a jestli má cenu pokračovat. Pokračovat!
Jenomže kalkulačka zná jenom logické operátory. Když se tak zamyslím musím zadat co chci vypočítat. Koho zajímá jak počítá kalkulačka?
Každé číslo se dá vyjádřit ve dvojkové soustavě jako celé číslo a dvě celý čísla a to se nepletu se dají sečíst celkem jednoduše i logicky.
K čemu to je, když lidi zajímá tlačítko to se mi líbí! Vrátíme se proto do školy. Ještě nevíte co to umí! Kluci zatím spočítali příklad a asi byli překvapení, že to funguje. "Ono to počítá!" "Já vím. Ještě bych chtěl zkusit jestli to počítá."
Tady se dá celkem jednoduše odhadnout co si o tom myslí a pak už jenom zbývá vysvětlení. Logicky. Jak jinak. Tak aby to pochopili mechanici. Já teda dělám taky med a když mi někdo řekne vtip? Nezoufej, zabouchej. Právě se rojili. Udělal jsem to tak. Máš ho malího nezoufej strč ho do úlu zabouchej. Asi si neví rady. S kamarády. "Opravdu to tak udělal?" "Ne. Přece není blbej!" "A navíc má alergii na včely." "Tak proč je chová?" "Dá se to tak říct?" "Veliteli! Tady něco nehraje!" Proč dělá za každým slovem pomlčku?

Ona se tak totiž jmenuje

9. října 2018 v 11:49 | Mini
.

Ona je nejlepší!

9. října 2018 v 11:49 | Mini
.

Znáte jí?

9. října 2018 v 11:48 | Mini
.

Tleskám Daně

9. října 2018 v 11:48 | Mini
.

A teď se trefím!

9. října 2018 v 11:47 | Mini
Co tam máte dál?

Razítko asi nedostanu

9. října 2018 v 11:11 | Mini
Co by jste taky čekali. Někoho, kdo to povolí? Můžete přece sami.

Ne na co?

9. října 2018 v 11:11 | Mini
Ptáte se a já vám povím. Tohle je tajný, protože ještě nevím co to je.

Monočlánky

9. října 2018 v 11:02 | Mini
Na co to je? Zjískáváte energii a potom? Co je vlastně komu po tom! :-)

Brouci a jiná havěť

9. října 2018 v 10:18 | Mini
Nezapoměl jsem. Taky myslí.

Já vám ukážu co dokáže

9. října 2018 v 10:17 | Mini
-

7:OO:OO

8. října 2018 v 7:00 | Mini
.

Jaké jsou možnosti?

8. října 2018 v 6:45 | Mini
Je to tesný, ale vedeme. Pokud nepříjde Vasil měli bychom vyhrát. Asi to znáte. Vasilovi se nechtělo a to byla naše výhra! Sláva! "Máme to." Že bych chtěl vyhrát a rozhodnout se nedá říct. Vlastně by tam měli být všichni, ale co to je? Nevím. Lidé jako Vasil asi.

Vycházím ze zásad

8. října 2018 v 6:30 | Mini
Tak ještě jedna zásada. Nikdy neříkej nikdy. A teď? Xindl X Míval . Docela dobrá. Holky který míval Mýval. Holku ze Sloupu už dlouho nekoupu. Holku z lesné tam to bývá těsné. Holku ze Sebranic měla na víc.