Tomu domu chybí střecha

16. září 2018 v 5:16 | Mini
Tomu říkáte prácička? A to mám zaplatit? Vždyť nemá střechu! Slíbili, že jí udělají. Jenomže co teď? Volám do práce, že nepříjdu, potom na pilu a architektovi jak to jako má vypadat. Vzal jsem si volno, teď budu dohlížet na stavbu. Voni by to jinak neudělali. Ještě že to tak jde.
Přivezli dřevo. "Sem ho dejte!" Tohle je ono. Složili dřevo na místo kam jsem chtěl a odjeli. Teprve teď jsem si všiml, že má být uvnitř. "Tak kluci do práce." "Do jaké práce myslíš?" "Nanosíme dřevo dovnitř aby uschlo." To byde asi čtrnáct dní, potom teprve hodím dřevo na střechu. Mezitím si vyberu tašky. Asi Brněnka, ale ne ta betonová, pálená. Nevyhnu se však otázce jak? "Normálně. Nechám to vyletět do vzduchu." "Tak to jo. My jsme mysleli, že jsi normální!" "Přijdtě se podívat v pondělí!" Zatím jsem zavolal Zajíce. Ten tady dělá střechy. "Mám všechno připravené." "Nemáš. Ještě potřebujeme vědět kdy." Tady jsem býval vždycky na měkko. "Včera bylo pozdě!" Zatím zametám a nebo jsem ho nasral. Tak to bychom měli. Přijel se podívat. "Kde máš to dřevo?" "Uvnitř." Samozřejmě, že přišlo taky na otázku co za to chceš? Tady byl na měkko zase Jara. Mám všechno nakoupeno a po tobě chci jenom abys to udělal." Jara se na mě podíval a vystřelil cenu. "320 000,-"
"To by šlo." "Půlku hned a půlku pak." Tak jsme si plácli. Posílám 160 000,- Snad teda umí počítat. Vono se řekne, že jo, ale aby to byla pravda. Drtikol, jak ho tady nazývají se opět ozval. Tentokrát mě bolí rameno. Z čeho to může být? Mám radost. Podařilo se mi přesvědčit Zajíce, aby vzal nářadí a přišel. "Tak tak." Jak říkám. Drtikol se ozval. Jara že prej má zlomenou nohu. Tak jak to cche udělat? Nechám se překvapit. A nebyl jsem daleko. Přišli kluci a já jim dal otázku co to je? "Kluci vy jste od Zajíce?" "Ne." "Tak co tady hledáte?"
"Poslal nás mistr. Máme tady udělat ňákou střechu." Voni si tak věřili, že to dokážou, že jsem jim dal klíče a šel. "Co to je za kluky?" To jsem měl tušit, že se něco chystá. Potkal jsem ženu Jary. "Ahoj. Co to je za kluky?" "To jsou kluci ze školy." "Tak to nechápu." "Děláš guláš." Tohle řekl Lašák. Asi nemá ještě hotovo. Lašák je instalatér. "Běž se na ně podívat!" Sebral jsem odvahu a šel. A ti kluci zrovna končili. "Máte hotovo mistře!" Tohle jsem udělal. Poslal Jarovi tu druhou polovinu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama