Únor 2017

Vlna se odrazila

14. února 2017 v 4:43 | Mini
Nejdůležitější orgán - oko jak ho neznáte.

Navíc jedna minuta

13. února 2017 v 17:49 | Mini
Nebo jak se tomu říká!

To by šlo

13. února 2017 v 17:48 | Mini
Během mé služby se nic nestalo. To lidi neví, že nejdůležitější orgán je oko. Alespoň tomu tak říkáme. Chraň ho jako oko v hlavě. Mnozí ani neví co to je. Neboj nikdo to neví! Ani já ne. Říkám tomu oko. Oko vidí! Oko není blbec! Máš oko z kašparovy krávy! Oči se otáčí v sloup. Všechno to bádání můžete už zabalit! Jistě že existuje lepší, ale nikdo nebojuje tak statečně jako ona. Necháme být. Co o tom chcete vědět? Oko je podstatné jméno rodu středního a oči má každý

A co tam budu dělat?

13. února 2017 v 17:27 | Mini
Obracet hodnoty!

O nás kdo honí čas

13. února 2017 v 5:00 | Mini
Už to nepotřebujeme. Už jsme tam byli. To je slabý! Ze srandy. Počítám a nemůžu se dopočítat. Jedna chybí! Kde je ta ovečka? Neztratila se snad v lese? Nesežral jí snad vlk? Musím jí najít! Vydal jsem se na louku. Tady není! Jdu dál. Tady taky není! Kde je? To není možný! Támhle bečí! Dívám se do jamy. Jak ses tam dostala? Počkej já tě vytáhnu! A už jsou všechny doma. Mám totiž jen dvě. Dvě černé. Ostatní jsou bílé a berana. Tomu se raději vyhněte! Jednou přišel fotograf a že potřebuje fotku do novin. Klidně. Proč né? Dlouho fotil ovce a nakonec poděkoval. Nic jsem nechtěl. Tak to je. Proč by měl něco dávat? Trávu mám. Ovce poslouchaj a když je ovčák nahání domů tak nemá problém. Volám na něj Bene. Je černý jako tma a když už to vypadá, že se ovce rozutekli do všech stran, příjde Ben a zaštěká! Je to dobrej pes. Kdybych ho neměl, nevím co bych dělal. Bačo! Zahrej! Bača vytáhnul píšťalku, sednul si na kamen a začal. To vám byla nádhera!
Jenomže potom přišli ti chlapíci a něco dělali. "To nebude dobrý. Co chcete?"
"Tady bude silnice." Bača běží do dědiny a rovnou ke starostovi. "Bohužel. Je to tak." Říká starosta "Ale neboj se. Bude tam most a ty budeš dál honit ovce na pastvu."
Bača byl překvapený, jak rychle stavba postoupila. Teď udělají ten most. Most přes údolí! Na kopci, nebo přes údolí. Kudy povede silnice? Tady se zastavíme. Trochu chaos. Bača si myslel, že silnice povede od západu na východ. Blbost. Od severu na jich údolím a most, to bude lávka přes cestu na druhou stranu. "To nepotřebuji." Brzy bylo hotovo. Bača byl překvapený. To nejlepší nakonec zabrala silnice! Bača si zvyknul. Měl tam domek. Prodal domek a odstěhoval se do města. Už o tom nechce slyšet. Brzy tam bude jako doma. Jenom ty ovce mu chybí! Vzpoměl si na fotografa. Ten přece fotil jeho ovce! Půjde ho navštívit. Bača si koupí fotku. Bude mít památku, jenomže jak už to ve městě bývá k fotografovi nedošel. Zlákala ho hospoda. Dávejte pozor jestli nepijete s bačou! Sedí sám u stolu a počítá drobný. Tak takhle ne. Bačo co ta ovce? Už o tom nechce slyšet. "Postavili tam silnici."
"Opravdu?"
"Opravdu. Běžte se podívat." Tady byla ta nejlepší pastvina. My od vás tu chalupu koupíme! Už je prodaná.

Sele ještě nemám a když sleduji ty ceny ani mít nebudu

12. února 2017 v 15:30 | Mini
Nevyplatí se to. Tak to je. Bez dotace to je hotový nesmysl a té práce kolem! Jezdí tady hodně ciklistů. Otevřu si kšeft a opravnu, jenomže to je pouze v létě, tak jsem to hned zamítnul. Co budu dělat? Autodoprava! To je ono! Už to dělá každý! Taková autodoprava to je byznys! Něco mě musí živit! Když mě nikde nechcou. Najdu si to na internetu a budu jezdit. Babička by měla radost. "To je dost, že konečně něco děláš!" řekla by. Papíry mám. Stačí je podepsat.
Věřte mi! Tohle je pouze návod! Návod na závod. Pro vás, co jste ještě nezačali. Už nezačínejte a v létě budu opravovat kola.

Dovolte abych se představil

12. února 2017 v 15:00 | Mini
Přátelé mi říkají Mini a je mi 43 let. Založil jsem blog, to mi bylo 34 a já chtěl dosáhnout tohoto cíle. Psát o všem. Ovšem to jsem ještě nevěděl jak začít a teď abych končil. Koho to zajímá jistě ví co to znamená. Rozloučil jsem se a šel dělat mechanika, jenomže takový mechanik, ten má nápad, který mi chybí! Ví jak zrychlit. Ví kdy má zastavit, to je stejné. Nehodil jsem se pro tuto práci. Už si nic nepamatuji a podle programu to je snadné! Snažil jsem se vytvořit program. Zkuste to. Ráno do práce a lhát. Lež bych bral abych byl dál! Tahle písnička má taky slovíčka. Je mi 43 to už nic neseženu, tak budu chovat prasata. Konec cesty? Né! To je začátek a až budeme mít sele, dám vědět.

Je to zbytečný! Nikdo sem nechodí

11. února 2017 v 8:48 | Mini
Zdravý rozum velí "Přestaň." Budu dělat, že se mě to netýká! Jak dlouho ještě? A čemu se věnuješ nejraději? Tak věř!

Někdo sem de!

11. února 2017 v 7:37 | Mini
Nebo snad né? Dokonalá iluze je rušena rádiem. Vlastně to tak má být, protože iluze je smrt. Nechci umřít, ale musím!

Máme hrát na pohřbu

11. února 2017 v 7:27 | Mini
To jsou ti, kdo už nikam nespěchají! Mám v tom jasno. Alespoň pro teď. Taky tak dopadnu. To je jistý. Podal jsem si inzerát. Prodám dětské odrážedlo. To vám byla doba. Kluci se na něm proháněli. Věčně odřený kolena. Teď už jsou velcí a já nemám komu dát. Stačí mít pod postelí drát! A taky pár vynilových desek, to pro případ, že si to rozmyslím.

Dneska mi to nechytá

11. února 2017 v 7:17 | Mini
Nevím čím to je. Nálada je pryč a já nemám nic solidního, abych se mohl pochlubit mámě. Počítač jede to jo a to je asi tak všechno. Čím? Vším! Dál je to klasika. Dneska za darmo, zítra za peníze. Ráno se probudím a kouknu na hodiny. Cože? To už je tolik? Spěchám do práce. Mám už půl hodiny zpoždění!

Opět minut

11. února 2017 v 7:07 | Mini
Už homá

QWE

11. února 2017 v 6:58 | Mini
Zkratka

Multimetr

11. února 2017 v 6:38 | Mini
Nejedná se o nadávku, ale o měřák. Takový multimetr potřebuje opravář televiz. Může se hodit kutilovi stejně jako jeho ženě. "Zebrala mi měřák!"

Logicky

11. února 2017 v 5:56 | Mini
!

Červené tlačítko!

9. února 2017 v 16:12 | Mini
Umí pouze zapnout, nebo vypnout televizi. Nic jinýho! Nic na tom nezmění ani když máte dva ovladače. Pořád to bude jenom o 0-1 ON/OFF, nebo jak jinak se tomu říká! Je to tlačítko. Zmáčknete a televize se zapne. Teprve teď můžete volit programy, zesilovat zvuk a jiné. Mezi tím pustit teletext, nebo rádio. Když pustíte rádio a jiné například usb, to nové televize umí musíte vypnout televizi. Dělá se to tak, že zmáčknete příslušné tlačítko. Ty ostatní mají různé funkce. Najdete v návodu. Zapnout televizi asi umí každý, ale to je jenom špička ledovce. Techniky. Divím se že to ještě někoho zajímá. Takový opravář televize, to je skutečný mistr a kolik toho umí! Zvlášť teď. Najít dobrého opraváře asi nebude tak jednoduchý. Jednodušší je koupit novou televizi. Zvlášť když se jedná o starší model, který vypověděl službu. Dneska jsou cenově dostupné lcd televize s metrovou úhlopříčkou od několika výrobců. Všechny splňují co od nich očekáváte. Dobrý obraz a ostrý zvuk a ve spojení se nemýlíte i já koupil novou a co to všechno umí! Umím si pustit televizi a vybrat program, umím si pustit usb jednodušší to opravdu nemůže být! USB to je takový malý kino. Doporučuji všem! Třeba 32GB to je cca. 32 filmů, které vám určitě nahraje známý, anebo můžete zajít do knihovny. Nepotřebujete DVD! I když já ho ještě mám. Mám spoustu filmů na DVD, pohádek a hororů to nemá žádná knihovna!
Knihovna říkejte tomu třeba knihovna, pro mě to hodně znamená! Vám to asi nic neřekne. V knihovně trávím hodně času studiem. Knihovna plná knížek a všechny musel někdo napsat! V knihkupectví jich tolik není a doma už vůbec ne! Je to snadné! Mají otevřeno každý den a komu nestačí knihovna může navštívit archiv.

Už se nevracej

9. února 2017 v 13:46 | Mini
Je toho tolik nového! Třeba internet něco co ještě neexistovalo. Asi nechápeš, ale už nechci být malej kluk a tohle je jedna možnost. Má tolik možností! Jednou jsou sociální sítě, tam píše už opravdu každej. Pochop to! Čím chceš být? Zeptala se a já ještě nebyl připravenej. Snad Bloger. To je taky jedna z možností! Svět se asi nezastaví a brzy tady bude i humi, to je něco na co myslím. Začátek. Červená? ano-ne Zelená? ano-ne Konec. Můžu ti to třeba namalovat! Miluji překvapení, ale tohle asi bude velké překvapení! Ze semaforu. Už stojí tam fronta na lístky! Dostaneš lístek? Nevím. Jsem 48mý a snad tam mají padesát míst!
Vyšlo to. Mám! A jsem zvědavý co to bude. Třeba vyhlásím bankrot. To je když dám víc než dostanu. Neexistuje vyjímka. Našetřil jsem si. Takže existuje možnost. Ukaž co máš! Vždycky jsou dvě možnosti. Nemá cenu o tom mluvit, nebo snad ano? Ano! mluv! Ozvalo se a já jsem zjistil, že stojím na jevišti. Tak ať vás nic nepřekvapí! Koupil jsem si lístek do první řady a teď tady dělám šaška. Tak se bavte!
Tata to dělal jinak. On věřil, že komunismus nás spasí! Byl jsem pionýr, ale toho jsem brzy nechal a teď? Nelituji. Nevedlo to nikam. Dlouhé fronty na lístky jsme vyměnili za předplatné on-line. Peníze za platební karty a v tom se už nevyzná snad nikdo! Internetový hacker potřebuje znát mé číslo, nevím proč bych mu to měl říkat. Logicky následuje už snad jenom MEDOD. Vyzkoušejte si co to pro vás znamená! Neříkám tak ani tak. Nedá mi abych nenapsal, že jsem autor.

Zkouším různé zkratky

9. února 2017 v 12:08 | Mini
PMK.

To Ω

9. února 2017 v 12:07 | Mini
Znáte něco lepšího? Napiš a pošli!

To je Shakespeare!

9. února 2017 v 12:04 | Mini
Kolik jich bylo?