Leden 2017

Někdy to zkouším až do večera

31. ledna 2017 v 13:31 | Mini
Opravdu?

Byl bych sám proti sobě!

31. ledna 2017 v 13:18 | Mini
Někdy to zkončí.

Stop

31. ledna 2017 v 12:48 | Mini
?

Jednou provždy dost!

31. ledna 2017 v 12:46 | Mini
Končím!

Jak dlouho ještě?

31. ledna 2017 v 12:41 | Mini
Na tuhle otázku hledám odpověď. Taky.

Jako tenkrát?

31. ledna 2017 v 12:35 | Mini
Ano. Udělám to jako tenkrát.

Hledat a hlídat

31. ledna 2017 v 12:32 | Mini
Jak to mám udělat?

Tam u nás to bylo nezvyklí

31. ledna 2017 v 12:29 | Mini
!

Dal jsem tam všechno

31. ledna 2017 v 12:20 | Mini
Přepínám!

Jak se jmenuješ? Už to vím!

31. ledna 2017 v 9:23 | Mini
Ty jsi ten, kdo nic neumí! Minaříka už znám, ale kdo jsi ty? "Pane říkejte mi MOTAMO."
Ty jsi docela dobrý! Co umíš?
Rozhovor se stočil na psaní. To Motamo umí taky hrát. Říkám mu "Umíš něco jinýho?"
"Ne pane. Kromě toho že jsem vedoucí neumím nic."
Zrovna mi jela písnička od Michala Tučnýho, však to všichni znáte! Michal Tučný odpovědný vedoucí, vlastně vám zpívá prodavač. "Tak jo. Pusť se do práce!"
"Kde mám začít?" Tak tohle mě uzemnilo. To nebude dobrý. "Už jsi přece začal!"
"Nevím o tom." Tak tohle mi říká nevím jak se jmenuje. Kde mám začít? Asi u sebe!

Kolik toho stihneš za jednu minutu?

31. ledna 2017 v 6:59 | Mini
Zkuste se zamyslet. Když auto jede 130 ujede 130/60 to jsou asi dva kilometry. Zdá se vám to hodně? Zk: 2x60=120

Není to dobrý! Tohle jsme nikdy nebrali

30. ledna 2017 v 15:14 | Mini
Marně si vzpomínám i/y s/z, ale kdo je za tím? Komu patří čeština? Nám všem, každý ji má od boha a co píše? To je jeho bůh! Velikáni kteří mě oslovili. Petr Bezruč, Karolína Světlá. Božena Němcová. Znali se? Najdu na internetu. Je to možný! Pořád si nemůžu vzpomenout a až si vzpomenu snad nebude pozdě! Zeptám se. Kdo to byl? Pořád si nemůžu vzpomenout. Tak to asi nebude nic vážnýho, ale kdo napsal pravidla českého pravopisu. Palacký?

Musíme to stihnout, čas letí!

30. ledna 2017 v 13:31 | Mini
Žijeme v iluzích a ani zítra nás nezachrání! Co jsem udělal? Řekl jsem jí vezmeš si mě za muže? A proč o tom píšu? Máte právo vědět co se děje. Jmenuje se Renata. Už jsem jí dlouho neviděl. Tady je zakopaný pes. Můžu si jen myslet, že odpoví! Princezna! Žeprej jsem nejlepší! Nevím o tom. Podle mě je dobrý každý, ale že bych byl nejlepší? A co to vlastně je být nejlepší? Co si o tom myslíte? Může být někdo nejlepší? A pro koho? Tohle je úvaha. Být nejlepší to znamená být pro někoho. Tak tady se rozcházíme. Vždyť ani neví co to je internet. Tady ho nikdo nemá. To znamená být nejlepší? Určitě ne. Tady je nejlepší ten, kdo něco dělá! A to já nejsem. Vždyť i ten robot ví co to je. "To si zase někdo vymyslel že?" "Ano. To si vymyslela Renata! Znáš jí?"

Jak si to představuji?

30. ledna 2017 v 7:26 | Mini
Jako ve filmu Vlci sežrali ovečku, protože měli hlad. Proto jdu za myslivcem. "Vlci mi roztrhali pět ovcí. Udělejte s tím něco!"
"Já ho můžu zastřelit."
"No o to mi de. Zatřel ho!"
"To ti ale ovce nevrátí!"
"Vlci by se mohli vrátit a roztrhat další!" Myslivec teda vstal, vzal flintu a že ho zastřelí!
Teď už mám pokoj. Ještě si zaspíváme.

Příjde krize

29. ledna 2017 v 16:51 | Mini
Kdy?

Já všechno vsadil, vždyť jsem hráč

29. ledna 2017 v 16:49 | Mini
Vlastně se mě ptáte proč a nač? Nemám co ztratit můžu to vrátit? Náhodou jsem za vodou. Chytil jsem rybu kapitální úlovek tomu říkám. Větší jsem zatím nechytil a nebude to tak, že je to má první ryba? Hi. Teď už jenom čekám kdo mě vyfotí. Brácha by mohl. Kdyby pořád nespěchal. On se pořád někam žene že? A ani neví kolik platí! Kolik to stojí námahy a co za to dostane? Člověk by měl myslet na zadní vrátka. Tama utíká!
Byli jsme spolu odmalička. On byl můj vzor. Byl rychlejší a teď. Teď už na to nehrajeme. Myslím si to že ne. On aspoň nic neříká. Rychle! Jsem rychlejší! To se narodí kluk, kterého naučím lovit ryby. Bude celý táta, bude po tatovi. Rozeberu si co píšu.
"Takže loví? Tomu nevěřím!" Je zvyklej na své pohodlí. Už má dost každodenního shonu a proto si vymýšlí! Nikdy na rybách vlastně nebyl a že by něco chytil? Leda tak ve snu tomu bych věřil. Nebojte se kritiky. Každý je dobrý kritik. Je to obraz doby coby kritizoval? Má se jako kapr ve vodě! Nic ho nerozčílí víc než sám sebe. Bude to dobrý uvidíš! To ti chybělo. Tak pokračuj.
Sedím na břehu a pozoruji splávek. Kousek dál hučí splav. Okouni táhnou. Tady je moje místo. "Berou?" "Berou." Ještě jsem žádnou nechytil. Nazdar. No nazdar! Kolik toho máš? Jak dlouho tady sedíš? a spoustu dalších otázek, které nikdo neříká. Tak taková je doba. Možná je to tím, že jsem už na takové otázky dávno zapoměl. Práve teď. Ptá se
"Berou?"
Odpovídám
"Berou."
Nic víc. Tak taková je doba. Zdvořile. O to nestojím. Něco novýho? Dozvíte se pokračuji. Ne každá bere. Tyhle nic nestojí, když se ptáte. Máte? Voda nahoru neteče.

Znáš mě. Já jsem všechno vsadil

29. ledna 2017 v 12:57 | Mini
Mlčíš! Taková ty jsi!

Houbaři nemají rádi houby?

29. ledna 2017 v 12:02 | Mini
Ženich nemá rád nevěstu? Píšu a vy to nemáte rádi? Jedni říkají "Měl bys končit." Jenomže je to jako nosit dřevo do lesa. Komu se zdálo? Že je v lese málo? Vyrazí na houby. Ženich si taky bere nevěstu a nic neříká. Takhle by to mělo být! Ne. Nebojte. Má ji rád, akorád já jsem ten ženich. Řeknu jí své ano. A tak jsem nakonec něco řekl. Bavte se. Je to tak lepší! Nevíte která je ta pravá? Existuje reality show! Uvidíte se u oltáře. Tam řekne ano to je ona. Lepší?

Znáte to. Příjde krize

29. ledna 2017 v 11:26 | Mini
Dneska už doufám že ne, ale není to poslední den, kdy bych měl končit. Loví ryby a to mu asi nejde. Proč? Ptáte se proč ne? Není to tak náhodou o vině? Rybář, který nemá ani udici? Ani povolení! Zkrátka nic. Je to tak jednoduchý! Zkuste lovit! Musíte mít udici a háček a když příjde kontrola taky papíry v pořádku! Že ne? Manželka čeká na kapra! Jednodušší je koupit. A co budu dělat potom? Budu vám psát jak jsem lovil ryby. Ona o tom nic neví! Doufám jen, že to tak vydrží aspoň do příštích vánoc, to bych už mohl mít povolení a prut. Hi.

Požádal jsem jí o ruku

29. ledna 2017 v 10:10 | Mini
To dělám ze zvyku. Ach ta čeština! Asi mi nerozumí. Slečno! Máte počítat s tím, že vám to někdo řekne!