Prosinec 2016

Große

31. prosince 2016 v 14:07 | Mini
Hledal jsem dlouho sníh, abych mohl postavit sněhuláka. Tak tam je.

Kitzbühel

31. prosince 2016 v 13:39 | Mini
Obyčejně tam bývá spousta sněhu, ale my jsme tam jeli až v létě a myslíte že tam byl?

A omyl

31. prosince 2016 v 7:37 | Mini
Volala mi paní. Měla příjemný hlas, ale musel jsem jí říct "promiňte to je omyl!"

A co je to cigareta? Ha!

31. prosince 2016 v 7:07 | Mini
Cigareta je taková trubička do které se fouká.

Tady už nebydlí

31. prosince 2016 v 6:37 | Mini
A kde teda? Odstěhovali se do města. Tak tomu bych teda nevěřil, ale když jinak nedáte. Je to pravda? Zkouším telefon. Nikdo ho nebere. Tak to bude asi pravda. Kde tě mám hledat?

To by jeden vyskočil z kůže!

30. prosince 2016 v 13:04 | Mini
Mám dost, tak proč ne?

To se spraví

30. prosince 2016 v 12:39 | Mini
Uvidíš!

Ještě trochu barvy

30. prosince 2016 v 11:42 | Mini
A můžeme začít!

Na půdě zbyl po dědkovi starý psací stroj

29. prosince 2016 v 8:56 | Mini
Na co asi? Zkouším vykřičník. Píše! Úplně mě to dostalo. To bude ještě pamatovat Čapka. Měli tam takový vykřičník! A co jako? Říká. Stejně psát nebudeš. Aspoň si to vyzkouším. Sundal jsem ten stroj a postavil ho na stůl. "Jsou dlouhý večery." Něco se naučím. Dávám do stroje papír. Teda takovou mám náladu. "Budu psát."
"Tak si piš!" Víc mi neřekla. Už se se mnou nebaví. Zkouším abecedu. Vůbec mi to nejde. To bude Ruský! Čtu jak se to jmenuje. "Consul." Tak to nebude Ruský!
Děda byl u Pragy nejlepší svářeč, ale kde vzal ten stroj?
Říkal, že tam je a když jsem vylezl na půdu a pořádně se rozhlídl, tak jsem ho našel. Tenkrát likvidovali účtárnu. Byla tam taky počítačka, ale ta je jistě rozbitá! Mě teda zajímá ten stroj. Vypadá, že by mohl ještě něco napsat. Než ho vyhodím. Zjistil jsem evidenční číslo, to se shoduje. Děda říkal, že to nepíše, že se s tím budu jenom zbytečně tahat, jenomže my jsme dělali pořádek na půdě a našli ten stroj. Tentokrát byl pravý. Moc vzácný to není. Tenkrát to měla každá kancelář, ale pro mě to byl unikát. Co ještě děda přinesl? Rýsovací prkno. To tam měli taky.

Nic pro mladý!

29. prosince 2016 v 6:52 | Mini
Jsou plný pohody ty dálkový pochody a když se přidá melodie? Je to písnička!
Láďa jede lodí tou lodí výletní.

Doba předstírání zkončila

29. prosince 2016 v 6:30 | Mini
I když nemám ten dojem. Znáte ten pojem?

Znáš to líp než já slova jsou bláznivá

28. prosince 2016 v 14:58 | Mini
Ty si tady? A kde jsem já? Domů trefím i po slepu a přece máš strach! To nechápu. Vysvětli mi to!

Takže ať naše heslo zní

28. prosince 2016 v 14:03 | Mini
Buďme realisti, požadujme nemožné! Nebo požadujeme nemožné?

Naštěstí nic nedlužím

28. prosince 2016 v 7:21 | Mini
Pokuty jsem většinou platil hned jak mi došla upomínka. Vzpomínám si.
"Ještě dlužím tři knížky, tak snad." Abych je vrátil

Cenzůra a deprese

28. prosince 2016 v 6:43 | Mini
Je to jenom druhá strana mince, na které je panna? Nebo orel? Zkusím to rozebrat. Když orel má depresi, tak nemůže lítat, Takže to bude spíš panna a ta ještě nesouložila. Cenzůru necháme orlům. Lítají vysoko a daleko lovit.

Gargamel

26. prosince 2016 v 13:19 | Mini

2

Ve dvou se nesoutěží, kdo bude první! Ve dvou se hraje fotbal a to je strašně složitý a když už jste konečně pouze dva, tak předveďte co umíte! Jenomže nevím, jak se to má jmenovat. Tak hledám ten nejlepší název. Jenže to není všechno. Musí něco dělat! Vlastně je to jedno, jak se to bude jmenovat. Přihlásil jsem se jako FRAGMENT, tak budu kopat za FRAGMENT.
Něco nového?

Šmoulové a obří závody

Tady jsou. Jsou velicí jako tři jablka a dneska budou soutěžit, kdo je nejlepší ve šplhu. Předem varuji nešiky. Tohle není závod pro vás!
"Zkus raději pomáhat Šikulovi." V jednu to začne. To už budou Šmoulové odpočinutí. Taťka Šmoula pro ně připravil ceny. První zjíská zázračnou kostičku pro Pufíka a může mu ji házet tak dlouho, než ji Pufík chytí! Jenom čas rozhodne, kdo je nejlepší! Tyč, po které budou lozit trošku připomínala strom. V tomhle bude asi lepší Kutil. Já vím, ale zkusím to taky! Vždyť vyprávět příběh je taky důležité!
Nešika si stěžoval. Co stěžoval. Protestoval!
"Taťko. Má to být závod pro všechny!"
"Já vím Nešiko, jenomže ty mě musíš pomoct sám to nezvládnu."
Nešika váhal, než řekl že Taťkovi pomůže. Že bude nakonec šplhat taky to nevěděl. Nechtěl totiš nikdo začít a Nešika jako pomocník Byl první, kdo vylezl na strom. Tím bylo stanoveno, kdo bude lepší než on. Taťka dobře věděl, že není nejhorší a tak šplhali další a Nešika měřil čas. Mám? Nakonec se dostalo na všechny. Byli jste všichni nahoře?
Nejrychlejší kupodivu nebyl Silák, ale Šmoulinka a vyhrála kost pro Pufíka.

Faktor strachu a co to dělá

Taky jsem narazil na ten spodní, anebo to bylo nahoře? Jak to mám vědět? Vždyť faktory jsou universální! Sám nikdy není. Hned se dozvíte co to dělá, když už jsem zvědavý co Šmoulinka vyhrála musím taky přidat. Dalo se to čekat. Je mrštná jak kočka a v tom se objevil Azrael. A když je tady Azrael, tak Gargamel nebude daleko. "Poplách! Šmoulové pozór!"
"Upečeme si je na rožni Azraeli!"
Šmoulové už ví co mají dělat. Gargamel je tady! Šmoulové už jsou v poklusu, to Gargamel nemá šanci. Chtěl chytit taťku, ale jenom mu rozbořil domeček. Taťka ho zavedl do pasti. Na Gargamela se vysypalo kamení a Šmoulové byli zachráněni.
"Taťko, jak si to dokázal?"
"Máme klid. Né však na dlouho." Sotva se Gargamel vzpamatoval s toho šoku už zase dostal chuť chytat šmouly
Situace se uklidnila a šmoulové postavili taťkovi nový domek na konci vesničky jak si přál, ale Gargamel to snad tušil. Počkal si až budou venku a znovu na ně zaútočil. Tentokrát uspěl. Jediný koho nechytil byl Pufík. Pufík jako by to tušil kam je odvedl. Šel rovnou do hradu.
Zrovna se chystal na Šmoulinku, skočil tam, převrhl tím hrnec a ve zmatku, který nastal všichni utekli.
Mám se nad sebou zamyslet. A co asi tak dělám?

Postava

Jako Gargamel už to vím! Dneska šmouly nesním! Už je to let, co jsem se snažil a teď? Šmoulové! Chyťte je! Ty modří trpaslíci vám vlezou všude! Žiju jako kdybych tady nebyl. Brácho? Co budeme obědvat? Ptám se a on? "Uvař kolínka!"
Zima je veliká, co budeme dělat? Jako co? Jako teď! Nevěřím že to bude lepší na to jsem si už zvyknul. Nakonec je mi tady dobře. Mám svůj hrad rád! Šmoulové jsou mi putna. Donekonečna je budu honit a pak přiznám, že na to nemám.
Jaký máte vysvětlení? Začínáme od začátku a to je faktor strachu. V době, kdy internet dokončí příběh je docela možný, že Gargamel vyhraje a zjíská tak vládu. Nepředbíhejme však čas. Ani internet není nekonečný! Jako konec se mi zdá, že bude po našem a co to teda je? Ptají se. Normálně. Vypnu internet a lidi budou rádi. To se může stát. Zase budeme hrát a zase budeme hledat šmouly.
Tak kde to vázne? Asi došel nápad.
Dáme tomu novou šťávu. To už bude jistý! Tvrdím, že záleží na situaci. Proč to ksakru hraje pořád dokola? Nakonec. "Mám rád ticho, tak proč bych to nevypnul?"
Zase někdo potřebuje celý svět! Na to jsem si už zvyknul a vůbec nemusím být Gargamel. "Ticho!" Slyšíte? U nás bylo nezvyklý ticho, tak říkám "Do večera chci mít výsledky na stole." Abych to mohl pustit. Že mi všechno připomíná za to jsem vděčnej, ale pozor tohle není pro každýho!
Gargamel zatím vymyslel nový plán. "Tentokrát je pochytám všechny!" Jenom je najít! Najde je Azrael! Ta kočka je úplně blbá! Neví, že nejlepší jsou šmoulové na ledu! Zatím je červenec, to Gargamel dobře ví. Počkáme do zimy a příjdou. Φ
Ve vesničce zatím staví nové domky. Π
Jakási chvíle čeká na člověka. O
Nechej mě vysvětlit co to znamená, když už se nemůžu vrátit. Dávejte si pozor! To hlavní se skrývá v posteli. Vyvětrat peřiny pane Soukup. Lozí vám za manželkou milenec a on? To snad né! On to chápe! Dokonce nabízel milé dámě, že je vyfotí! Dáma hodila radovanec. "Opravdu?" On však chtěl důkaz. Teď už to řeší soud, tak se nedivte, že to trvá tak dlouho. Mimochodem co se dá dneska ještě stihnout, když jsou ty Vánoce? Tak takhle končí můj příběh o jedné velké lásce. Že si Soukup našel jinou, mladší a krásnější nedalo dlouho čekat. On ředitel ve firmě, který bere 259 000,- Kč. Děcka už jsou veliký, takže nebudu mazat med kolem huby. Stejně to děláme kvůli dětem. Dneska to nejsou žádné peníze, ale byli. Dneska za to nepracuje ani uklízečka a že má co uklízet!
Na trhu jediný, kdo prodává. Pohádka zkončila, čert je chycen a co Soukup? Teď už je dědeček a věnuje se vnoučkům. Je v důchodě a jako důchodce má hodně času, tak snad mi napíše.

Dva kamarádi

Netrvalo dlouho a příběh se odehrává znovu. Tentokrát ale trošku jiný. Žena to potřebovala, tak se zamilovala. Brzy přišel na svět kluk, který měl velkou hlavu. Děti ve školce se mu posmívali a tak byl radši sám. Teď je z něho ředitel firmy, který bere 259 000,- Ptáte se jak je to možný? Byla měnová reforma a tak se škrtali nuly. Samozřejmě že jsem se to dozvěděl jako poslední. Jsem příliš daleko a tady noviny píší jenom o nás. Chápejte to tak, že normálně není do čeho píchnout! Radši bych byl doma a jedl koláče od Lucky.
Lucka je hodná. Vždycky mi pár pošle, ale oni příjdou tvrdý! Nasypu je havranům a z okna pozoruji, jak si žerou. Chápejte to jako nekonečný řádek, který můžeme měřit. Čím delší, tím hůř se dělají dvojnásobky, protože to je dlouhý! Něco nového?
Měli stejný trička, to bude asi ňáká skupina.

Azrael

"Azraeli? Kde ta kočka lítá? Uděláme si je na kmíně?" Chápejte Azrael je kočka, která má čuch na Šmouly a Gargamel je zlý čaroděj, který má všude bordel.
"Už je tady." Gargamel tuší, kde byl. Šmoulové zatím nejdou,tak je budeme muset navštívit a ty mě k nim zavedeš! Kočka, která utíká před Pufíkem, to je můj plán. Pufík bude utíkat za Azraelem a já zatím pochytám šmouly. A taky že jo. Bylo to tak. Gargamel pochytal šmouly Azrael zatím vyskočil na strom. Tomu se žádný pes neubrání, když vidí kočku, tak jí prožene na strom. Dobrý. Už můžeš slézt. Nachytal jsem zatím plný pytel šmoulů! Budeme je vařit.
Jenomže Pufík jako by tušil, kam Gargamel odnesl kamarády. Šel na jisto. Skočil tam oknem a převrhl hrnec. Ve zmatku, který vypukl odvedl všechny domů!

Doma potom Taťka šmoula kárá Pufíka. "Když máš hlídat, nemůžeš honit kočky!"

Dál nechoďte

26. prosince 2016 v 5:01 | Mini
Na vlastní nebezpečí! "To bude něco pro mě." Oddělávám ceduli a jedu. Vlastně jsem si toho nevšiml. Cesta vedla do lesa a tam byla brána, tak jsem jí otevřel. Co bude dál? Právě jsem dostal zprávu, že se už mám vrátit, ale já se nemůžu otočit! Cesta byla stále užší, tak snad projedu.
Byla to skrátka zkratka. Na paloučku v lese mravenec kládu nese. "Z tebe něco bude!" Jedu dál a už to vidím. Hromada kmenů přesně jak říkal šéf. Mám je naložit a odvézt.
Tak to dělám. Mraveniště jsem si zatím nevšímal. Že nakládám stromy a najednou kdosi stojí za zády. "Co tady děláš?"
Je to snad někdo od lesů?
"Ne." Říká "vidíš to mraveniště? To je chráněný státem a ty ho likviduješ!"
Teď mi dá pokutu, já zaplatím a pojedu zpátky.
"Máte emise?"
Co to je za blázna? Policajt? Naložil jsem i ten poslední a on se nijak nezatvářil. Bylo mu tak třicet možná třicet tři.
"Dobrá co potřebuješ?"
Neříká nic a sbírá maliny.
Nasedám a otáčím kamión. Kolik mravenců jsem zabil? To není normální! Jinak to bohužel nešlo. Brzy na to zapomenu, jenomže ten kluk mi to pořád připomíná.

Pan spisovatel se probudil

25. prosince 2016 v 12:12 | Mini
Pustil si ráááádio a otřásla s ním hned první zpráva o pádu ruského letadla s Alexanrovci do moře. Co se dá dělat. Už tady nejsou.

Mylsím, teda jsem

25. prosince 2016 v 8:41 | Mini
Tak když už jsem, tak bych měl dělat abych byl.

Nemuselo se ti to stát

25. prosince 2016 v 7:51 | Mini
Kdyby si nelezl do soukromí magorů!