Listopad 2016

Pohrdnul stříbrem, Zlata se nedočká

11. listopadu 2016 v 6:00 | Mini |  Medod

To je sci-fi, tenkrát to tak taky bylo! Tak ji najdu na facebooku, přidat mezi kamarády a můžeme to rozjet. A co když nechce? Jasně. Nebudu přece nikoho přemlouvat! Na to to tato nebylo! Hledat informace, to jo, ale lidi? Lidi přece nemají čas!
"Dobrý den paní, kam spěcháte?"
"Do práce."
Tím se mi to potvrdilo. Musíte ale vědět na co se ptáte! Jinak vám dají do držky! Chce to mít plán. Nemusí to být nutně ediční plán, protože nevím, co to je edice a tady jsme zadrž!
"Zavolám Renatě!"
Co třeba naplánovat výlet? Můžeme jet plavat! Můžeme jet do Láázní! Můžeme tam potkat spoustu zajímavých lidí!
Tak si přečti co máš v rodným listě!

Pokračuji na Třebíč

11. listopadu 2016 v 4:17 | Mini |  Dogma
Příští zastávka Třebíč.
Tak takhle nějak každý začíná! Někdo v nemocnici, někdo u advokáta a někdo třeba na nádraží! Je potřeba se poohlédnout po nějaké práci.

Program dne

10. listopadu 2016 v 6:28 | Mini |  Dogma
Donesl jsem si ňáký filmy, tak se budu dívat.
Mamutí drcnutí.

A je tady Listopad, měsíc nabitý výročími

9. listopadu 2016 v 5:58 | Mini
Připomínáme si taky revoluci Už to bude dvacetsedm let, kdy padla totalita a nastoupila Demokracie. Co od toho očekávám? Hlavně svobodu slova. Ono se to lehko řekne, když ležím na posteli a mám špatnou náladu. Překonej sebe sama! Ono se to vrátí, tak ať jseš redy. Mám to tak udělat? Svět se mění a zase ho někdo potřebuje zjískat! Tak to teda pánové bohužel!
Premiéra filmu.
Říkám tomu premiéra. Je to tak, když dávají nový film. Rána za ranou. Nakonec se zvednu a du se najíst. Každej den. Už dlouho. Vlastně co jsem založil tenhle blog. Baví mě to jenom zrána. Večer? Co je tam dnes večer? Může mi to někdo říct?
"Premiéra!"
Aha. Tak to už vím!
"Repríza."
Ladí? Svádí! Uvolňuje a to mám jet do Brna!
Na Dé jedniočce jako obvykle havárka. "Je to ucpaný!" Hlásím. V tom se mi někdo zezadu podíval do kufru! "Co blbneš člověče!"
"Já si to nevymyslel." Vystupuji ven, ale nikoho nevidím. Tak proč se otevřel? Dívám se, jestli nic nechybí. Mám tam akorát spacák. Už je noc. Budu tady nocovat. Jak jistě víte. Jsem na to zviklý. Když to dál nejede. Ráno se probudím s jinovatkou na nose a auto namrzlí. Měli pravdu. Kolona se zatím rozjela. Do Prahy to někdy trvá celej rok. Radši si pospíším! Ne ještě nejsem za vodou. Něco bych měl sníst. Tak tady se to stalo tak. Nebylo kam spěchat, však o mě ještě nic neví!
Může se to jmenovat po tobě táto! Já jsem si vymyslel MEDOD říká a směje se.
Co blbneš! To je zakázaný!
Je zakázaný blbnout, nebo to nechápu? Měli jsme totiž stejný nápad a já jsem ještě tady! Startuju! Jedu! Auto šlape jako hodinky. Pouštím si rádio. Právě hrají můj oblíbený hit a proto to otáčím naplno. Přijíždím k pumpě. Dám si dva koblihy a už budu pokračovat.
Kdo může uklidnit počítač? Jenom já a proto jedu co to dá!
Cesta zatím končila a za horizontem mě čekalo překvapení. Mlha. Rozsvítím mlhovky. Jedu na západ, tak proč se divím? Většinou jsou takové mlhy před kopcem, ale tady? Snad z druhé strany to bych pochopil. To se už to počasí vážně zbláznilo? Pozor!!! Něco tam bliká! Výstraha! Zpomaluji. Informují mě o mlze, tak to snad vidím ne? Nebezpečí tvoření kolon. Tak to už je vrchol! A na druhé straně sluníčko! Je ráno. Jedu do Prahy. Včera touhle dobou jsem přeci byl v Brně? Ne?
Samozřejmě že ano, potom tam byla ta nehoda a já jsem nemohl jet dál. Potom jsem spal. Všechno vím. To bylo v sobotu. U nás ještě ne. V sobotu anebo v neděli. Ne v neděli jsem byl v kostele a potom jsem šel do knihovny. Tak to muselo být v pondělí a dnes je středa. Co jsem dělal v úterý? Cesta do Prahy byla plánovaná až ve středu 16 týho. Noc v hotelu a sakra teď jsem to ztratil. To asi ta mlha! Nemám rád mlhu! Jenomže co se ještě dalo dělat?
Dávejte si pozor kde to je! Na cestách jsou taková místa, třeba na jezerech, tam to poznám! A tady to vypadá stejně! Vůbec se nedivím, že je tolik bouraček. Šipka ukazuje, vedlejší silnice a obyčejně ještě stopka. To pro jistotu, vždyť to znám!
Silnice končí u závory. Jak mohl přehlídnout světla? Je toho tolik co bych ti chtěl ještě říct!
Třeba ta cedule! Otáčení silničních vozidel. To má být vtip? Ne. Na to je potřeba taky myslet, že se otáčí! Silnice se v zimě neudržuje. Tak tady vážně nevím. Zatím je listopad a o kus dál konec chemického posypu. Čtu si a říkám "Tak to je gól!" Tady to končí! A co je dál? Zima.

Co teda nevíte?

8. listopadu 2016 v 7:17 | Mini
To je něco jinýho! Síla slova. Opakuji slova!

Nevíte jak na to?

8. listopadu 2016 v 7:15 | Mini
Budu zkoušet

Pravidla jak dělat povidla

8. listopadu 2016 v 6:26 | Mini
Především potřebujete hrnec na povidla třeba po babičce. Samozřejmě musíte mít nasbíraný švestky čím víc tím líp! A nakonec musíte vědět kdy se takový povidla dělají. Postup seženete třeba na internetu, ale to není vše. Vaří celá rodina.

Sem nebo?

7. listopadu 2016 v 6:12 | Mini
Nebo co? Nebo Nemo. On taky stavěl loď a zachraňoval před potopou. Víte jaký to je? Když se vám otočí a rozpůlí? Dívám se při tom do zrcadla a do archívu jestli tam není ještě jedna. Píšu o loďkách, lodičkách a vorech. Včera byl pevnej.
Jak postavit loď.
Potřebujete spoustu kvalitního dřeva. Dneska už ne. To nachystal tata. Potomá potřebujete taky nářadí. To by neměl být takový problém. Problém je plán a postup. Co se má s čím spojit.
Dva součty jeden správný výsledek +x+ počítejte radši na kalkulačce! Postupně tak jak to jde po sobě. Hlavně na to mysli při zadávání úkolu!
Třeba
2+2x2+2=10
přednost před sčítáním vyjádříme závorkami. To by bylo 8.

Nesmíš usnout když už spíš!

6. listopadu 2016 v 13:33 | Mini
To mi říkala princezna a teď je mojí ženou. Společně se snažíme zapomenout, tak spím. Ozvalo se ve mě svědomí. "To je lež!" Takhle to přece není! Nejsem žádný princ! A oni říkají "Králi to je on!" Tak co si mám myslet? Možná časem.

Hledám nový svět

6. listopadu 2016 v 11:04 | Mini
Především bych měl něco být! A tak jsem se dal na cestu, ze které už není navraty. Už přiletěli Vrány. Letos trochu dřív než kdy jindy. Uvědomil jsem o tom mámu. Řekla jenom. "To je možný! Najdi nový svět." Kdo nepíše nerozumí! Přitom je tolik možností čím bych mohl být!
Berte to jako mechanikova zpověď. Taky má ty slabé stránky. Jenže Mechanik ze mě nikdy nebude. Doba se posunula a je po něm sháňka! Jako operátor stroje. Mluvil jsem s Jiřinou. Ta to vidí trošku jinak. Půjde pracovat do Blázince. Jako mechanik NC strojů v Pilaně už nebude. Tím pádem se uvolnilo místo, tak že bych to zkusil? Mě ale láká Svoboda. Mám dělat instruktora v Dotyku. Tak na co se teda mám podívat?

= asi

6. listopadu 2016 v 9:04 | Mini
Vidíš! Tady jsem ušetřil.

O Rákosníčkovi II

6. listopadu 2016 v 7:21 | Mini
Rákosníku chceš do budky?

Není to tak trošku ve mě?

6. listopadu 2016 v 6:00 | Mini
Abych se rozhodnul co budu dělat. Jenomže pak už tohle nejde změnit. Nové začátky to je řez na pařez. Mě to nemusí nikdo vysvětlovat. Ukážu vám fotky.

Někdo do pochodu hraje

6. listopadu 2016 v 5:50 | Mini
Tak to snad abych šel.

Začínat s roboty počítat

6. listopadu 2016 v 4:58 | Mini
Doba je složitá furt něco počítá, ale nikdo nespočítá 1+1=3

Příště to bude o robotech

5. listopadu 2016 v 13:50 | Mini
To určitě nebudu já!

Jednodušší to nikdy nebylo!

5. listopadu 2016 v 13:38 | Mini
Možná tenkrát, ale dnes?

Jednoduchý?

5. listopadu 2016 v 13:28 | Mini
To nikdy nebylo.

Jednoduše III

5. listopadu 2016 v 13:13 | Mini
Vydrží rozhodně déle!

Jednoduše II

5. listopadu 2016 v 13:05 | Mini
Dodnes není známo, kde se to bere.