Říjen 2016

Čistím

31. října 2016 v 16:14 | Mini
Po nás příjde úplně jiná doba. Základem doby je vždycky muž a žena, jak jsem se dozvěděl. Kdo hledá najde. Já jsem našel. Kašel. Vycházím z rovnice hyperboly. Nový začátek. Protínají se v nekonečnu a to je tam kam? Nevidím! Pro mě je tato doba velmi důležitá! Co ještě můžu udělat víc? Studovat historii. Mají moji adresu a to je základ. Dříve než zkončím zjistím, jestli je doma. Jednoduchá otázka. Si doma? Generace X po který příjde O. Má to svá jména. Ta naše je Demokracie. Ještě dlouho ho bude platit že Havel byl první demokrat a ani já to asi nezměním. Demokracie jako dědictví! Tlačí mě čas, ale vy máte čas na rozmyšlenou. Tentokrát to bude zamyšlení jak dlouho ještě. A skutečně. Dlouho. Demokracie jako nástroj. Demokracie jako smysl života. Demokracie. Co to vlastně je ta Demokracie? Zkuste hláskovat.
Dnešní test nebyl vůbec jednoduchý! Co je po jménu? Hlavně, že to funguje. Různí lidé tomu říkají třeba moc velká byrokracie. Podstatné jméno rodu ženského, jak jsem se dozvěděl. Někdo žije ještě v Komunismu a proto je Demokracie nesmrtelná! Ne. Tohle jedna generace opravdu nemůže vyřešit! Tím spíš ukončit. Demokracie bude na dlouho poslední a ani já to nezměním! Když chybí jeden tak jsou tady jiní! Chcete na tom něco změnit? Snad jenom jména, ale společnost mi dělá média jako je rádio. Chtěl bych říct "Kdo neposlouchá rádio nežije." A koho teda chcete poslouchat? V demokracii si můžete vybrat. Nemusí to nutně být monarcha a tady nám pomáhej internete! Taková je doba. Kdo chce číst jistě už si najde. Čau.

Pro ty starší

31. října 2016 v 13:23 | Mini
Zkuste se odvázat a nemyslet jenom na zítřek takový internet má spoustu tajemství! Jste to vlastně vy, kdo je má objevit. Tak šťastný lov!

Hrůzou trnu co ze mě zase vypadne

31. října 2016 v 6:41 | Mini
Ne není to med je to seremed.

Vsázka na Karla

31. října 2016 v 5:10 | Mini
Použiju počítač jako rádio. Snad to de.

Bohužel nikdo to nečte

31. října 2016 v 4:59 | Mini
Asi design. Pravda je trošku zvláštní, avšak odráží mojí náladu. Konečně mám klid. Takový ticho před bouří. Jsem připravenej opravdu dobře? Co je potřeba ještě změnit? Tato mate tam. Otec se zarazil. Co asi budu potřebovat. Klid. Pravý klid. Do kostela kdo má rád klid. Tato máte tam kostel? "Co říkáš postel?" Už je hluchý. Říkám Hotel "Kotel? Máme kotel." Byl na mě pyšný než se to stalo. Ráno šel do práce a večer se už nevrátil. Taky mě to čeká to čeká každýho! Děcka nezlobte! Do nich jako když střelí! Dělají to co není. Tohle jsem zakázal!
Opravdu těžká doba. Doba ztěžkla. Mám to ale zmáklý. Nikdy nebylo tak zle aby nemohlo být ještě hůř! No sláva! Uvědomil jsem si, že si to dělám sám! V honbě za pokladem zapomínám na spoustu věcí! Oholit se, umýt si hlavu a potom vypadám jako bezdomovec i ti jsou na tom líp!

Položme si první otázku

30. října 2016 v 6:29 | Mini
Kdo vyvolává chaos? Kdo nemá práci?

Úkol č.1

30. října 2016 v 6:17 | Mini
Omezit Chaos a luštit křížovky. Tak to jsou snad dva úkoly!

Takže jsem u konce

30. října 2016 v 6:15 | Mini
Projekt červená, zelená je u konce. Znáte z křižovatek. Nejsou potřeba. Vrhám se na Matematiku. Teorie Chaosu. Nechybí mi Elán.

Zabiják

30. října 2016 v 5:49 | Mini
O-o
Kouření je zabiják
Chlast taky
Tak co dostal ses dál? Tvůj plán je pán! Jen si vzpoměň chceš napsat knížku! O kouření o chlastu o čem ještě? Bude se to jmenovat Život se zabijáky. Je tu nebezpečí říkal děda. Víc toho asi nestihnu! Káva je přece taky zabiják! Každá cigareta zkracuje život o pět minut. Pět minut jí kouříte a nic z toho není! Pravda. Chtěl jsem být už několikrát mrtvej, ale teď znovu nacházím krásu žít! Až všechno zničím. Trošku pozdě. To jsem asi objevil Ameriku! Všechny cesty vedou do Říma tak co dělám tady? Modlím se, abych tam nemusel. Všichni se tam stejně nevlezeme a internet mi pomůže! Celá generace to tak dělá! Vlastně všichni od doby kdy vznikl. Tenkrát chtěl být každý in a ještě se nevědělo nic o sociálních sítích vynález internetu. Teď už děti považují jako samozřejmost. Budeme si zvykat. Konec dobrý všechno dobré! Pořád mluvím o zabijácích! Já to nemůžu takhle brát! To bude počátek nového tisíciletí! Škoda, že se toho nedožil otec. Vlastně tím splácím dluh.
Ještě že je toho tak málo. Klid. Potřebuji přepnout! Hoď to do stroje! Ono to něco udělá! A opravdu. Udělalo. Tak to tak bude. To vymyslel můj otec. Taky jdu v jeho stopách!
Nic tam nenechal! Snad vesnici. To je ale už jinej příběh. Kokrhají kohouti a mě to uklidňuje. Voní to tady přesně nevím čím a jestli Josífek bude chtít, bude to jeho.

Zatím mě říká "Strejdo já bych chtěl lízátko!" Nemám Josífku taky by chtěl farmu, ale to je něco jinýho a jestli se mu to podaří budu ten nejšťastnější strejda na světě. Zatím se učí malou násobilku. To nemusí umět na zpaměť. Na zpaměť to neumí nikdo! To vím! Na to je počítač! To je dobrý vynález. Já ho používám jako psací stroj. Vy víte proč. Zajímá to sedm lidí. Jinak to už asi nebude. Napište jakou máte zkušenost. Počítač jako médium. Víc nečekám.
Mě se to podařilo. Chtěl jsem psát a tak píšu. Velkou krabici přes ní papír balící!

Ozvěna

29. října 2016 v 16:37 | Mini
Zase stávkuje! Tak na to bude nejlepší odmítnout nabídku! Jenomže to je rozkaz, který musím splnit. Tak ozvěna dolétla ke mě do pokoje. "Odkud to je?" Byl jsem akorát u sklepa. Holky které jsem tam špehoval to určitě nebudou. Vypadá to na strýce. Potřebuje pomoc, ale když se ho zeptám řekne "Ne." Doma mám uklizeno. Jenom to železo potřebuji vyvézt do šrotu. "Na to mi nezbyl čas strýcu! Je toho ještě málo!" Jenomže naši chtějí aby to zmizelo. No co. Naložím to na káru a pojedu. To bude nejspíš ono. Dneska to ale nestihnu a zítra mají zavřeno. Je čas jít. A teď jsem si to uvědomil. Kdo mi má co rozkazovat? Nechám to na místě. Taky řešení. A byl klid. Říkám si ticho před bouří. Nebo co. Neptá se kdy to vyvezu. Bylo by to tak lepší. Bez řečí. Naložím a pojedu. Dneska to už nestihnu. Nestihnu to nikdy! Co neuděláš hned neuděláš nikdy a doma nade mnou visí obrovský dusno, který už nezvládám. Kde jsou tvrdý rohlíky? "Mám je na zádech!" Tak tohle sem opravdu nepatří! Chtěl jsem se postarat o strouhanku na řízky. Našel jsem ty rohlíky a nastrouhal strouhanku. Něco se změnilo? Já to budu dělat taky tak. Nezbývá než vydržet. Dělat. Ozvěna zatím zesílila. Tak to bude konec světa. Nikomu to ale neříkám. To mě teprve čeká. Udělej si sám! Z extrému do extrému. Teď už mám spoustu času a proto vymýšlím perpetum. Co by to mohlo být? Psaní bez papíru. Je nás víc! Stačí se podívat. To železo zatím dám na zahradu. Tak to bude asi nejlepší!

Měl jsem to tady rád

29. října 2016 v 15:54 | Mini
Co mě tam asi čeká?

Je čas jít

29. října 2016 v 15:46 | Mini
Svět je jenom naší představou.

Nepotřebuji heslo!

29. října 2016 v 12:59 | Mini
Myslím si. Stejně zapomenu.

Bez řečí to nepude

29. října 2016 v 12:56 | Mini
Změň si heslo!

Shořela svíčka

29. října 2016 v 12:35 | Mini
Tak zapálíme novou.

Zatím nic nebolí!

29. října 2016 v 12:28 | Mini
Zatím ale to se má změnit. Tak snad to bude později.

Dostaví se dobrá nálada

29. října 2016 v 12:20 | Mini
Tak tam někde budu.

Ach touho bláznivá!

29. října 2016 v 6:53 | Mini
Pojedu se tam podívat.

Řeka

29. října 2016 v 6:23 | Mini
Přišlo tolik vody. Tolik, že to pohlo i se šutrem. Už nikdy nevstoupíš do stejné řeky. "Tady něco je!" Neumím to jinak. Komu to de? Tady odbočíme. Koupím od Petry tu chatu u splavu. Bylo mi tam dobře.
"Nekoupíš!"
"Proč?"
"Chatu vzala stoletá voda."
"Postavím tam novou!"
Úsilí zjískat to místo mě připravilo o rozum. Vždyť to není jediná chata! Ale jediná, kterou chci a to Petra ví! Byl jsem se tam podívat. To ještě žil děda. Ten mi říkal "Co chceš to dostaneš." Já teda chci tu chatu Petro!

Vypínám počítač

28. října 2016 v 16:14 | Mini
Tak pohni!