Květen 2016

Ulice

31. května 2016 v 13:42 | Mini
Potkal jsem tě na ulici, byla si jako tělo. Říkám ti kam se podělo tvoje malagelo? V obchodě si chtěla dvě těla.

Zůstaňte doma

30. května 2016 v 8:00 | Mini
Tam venku se můžete stát snadnou kořistí i když taky tam zajdu a když mě netrápí zrovna viry, tak je to alergie. To si ale nepřipouštím. Běží mi čas. Něco jsem slíbil, ale nemůžu to splnit. Tak. Zůstaňte doma.

Sláva Janoušek

30. května 2016 v 7:02 | Mini
Spolu s Vlastem Redlem a Jaroslavem Samsonem Lenkem asi největší folkový zpěváci.

10 let s vámi rekapitulace

30. května 2016 v 6:59 | Mini
2007 8 článků 2008 33 2009 74 2010 37 2011 715 2012 381 2013 544 2014 612 2015 306 2016 zatím 138
Podařilo se mi napsat několik pohádek, Maxipes Fík, Červaná karkulka, několik příběhů ten poslední a zamyšlení co se mi honí hlavou. K tomu se dostanu. Začínal jsem politickými komentáři a teď?
Velkou cenu Monaka vyhrál Hamilton.

Za našima

30. května 2016 v 6:30 | Mini
Kdo to je? Mají blogy, používají je jako já. Je to jedna generace blogerů. Používají taky mobil, aby napsali domů. Sedí v knihovně a čtou si. Mají doma babičku od Němcové a Malýho Bobeše. Zřejmě poslouchají folk team a kupují cédéčka i když už jsou překonaný.Tak to jsou v kostce naši. Už máte představu co budete dělat?

Poučení z krizového vývoje 2016

29. května 2016 v 13:51 | Mini
Nikdy neříkejte už se nevrátím. Řekněte no dobrá já se tam půjdu podívat. Už je jedno, jestli tam budete, nebo ne, ale něco mi říká, že to tak je lepší! Zvlášť v neděli, to by měli být dny výletů a putování po hradech a zámcích. Pro všechny, teda ne jenom pro rodiny. Zvlášť když jim to můžete říct. No jo děti, to je to co nikdy nebudu mít!
Léto nekončí. Naopak začíná. Určitě se půjdu podívat na koupaliště. Čím to je? Prostě. Je tady, tak proč ne. Dávno ohraná písnička a pořád něco nového? Špatně jsem poslouchal. Vysvětlím to asi tak, že jsem nedával pozor. Je to lepší?
Udělám z toho příběh

Kulová dáma

Lida už šla a teď je řada na mě, abych jí našel. Říkala "Ty seš trouba." nebo něco. Ona to tak nemyslí, prostě řekne co ví. Dnes ale nemám náladu. Zalezu domů a budu poslouchat rádio, nebo tak něco. Příjde?
Za chvíli ale zvoní soused. Prý "to se nedá poslouchat!" Stěžuje si, že jeho paní už půl hodiny nadává a chce abych jí umyl nádobí. Což o to. Jedná se o naházet do myčky a pustit.
"Tak to udělej." Radím mu.
"Jenomže nám nejde proud a kdybych se na to mohl podívat."
Tak to je něco jinýho. Mě jede. Vypínám rádio a beru zkoušečku. "Deme se na to podívat."
To bude upadený drát. Třeba.
Jak říkám. Opravil jsem sousedovi elektriku.
"Večer půjdeme na pivo."
"Večer nemůžu. Něco tady mám."
"Co?"
"Návštěvu." Má přijet tchyně, to bude Lida ráda. Jeho paní je Taky Lida.
Tak se můžeme navštěvovat a naše ženy vždycky říkali. Mimochodem tohle se zkutečně stalo!

Vymyslí nesmysly

29. května 2016 v 10:42 | Mini
Další nesmysl je pondělí.

Kdyby to šlo vrátit zpět II

29. května 2016 v 7:44 | Mini
Říci bych si dal. Možná to jde, ale proč? Proč ne? To by potomá byl chleba za 4,20.

To je rekord II

29. května 2016 v 4:51 | Mini
Rekord!

To je Rekord

29. května 2016 v 4:30 | Mini
Jak dlouho ještě mám to hoši vydrží? Bývá složitý pokračovat, někoho to už nebaví a někdo se na to jednoduše vykašle. Patřím k těm druhým. Něco mi tady jednoduše chybí. Proto to dělám. Nic za to nemám. Tak alespoň dobrý pocit. To bych si přál mít pořád, jenomže asi to nejde. Zvlášť včera večer. Bylo to napínavý? Neumím si to dost dobře představit, ale funguje.

Pondělí po neděli

28. května 2016 v 10:30 | Mini
Všechno je jinak. Hlásím se do práce jako operátor strojů. Zatím bez výsledku. Škoda hledá. Vím o tom, ale dneska je teprve sobota a v pondělí bude všechno jiný! Chystám se na tu změnu. Však víš! Co mi zase napíše? Co mi může nadělit? Pravda a lež. Snažím se říct, že to mám pod kontrolou. To je důležitý, jinak nic.

Za domama má má máma malou zahrádku

28. května 2016 v 9:56 | Mini
Je tam od božího rána až do večera.

Dáme tanec?

28. května 2016 v 7:33 | Mini
Sestav větu. Tak aby v ní bylo ma.

Aralka

28. května 2016 v 6:45 | Mini
Už neexistuje. Jó tenkrát. Tenkrát byl svět ještě normální. Chodil jsem na služby a všechno bral zodpovědně. Ne. To není chyba, protože to mi zůstalo. Jenomže ta práce se změnila. Dnes už vím, že mě chystá překvapení. Kartářka mi předpověděla úspěch. Dá se tomu tak říkat. Celý to stálo 48 korun. V řeči čísel. To mám každý den. Můžu si odpočinout?
Děkuji.
Zavolejte. Zajímá mě co vám řekla.

12O

27. května 2016 v 10:57 | Mini
Můžu říkat, že to je normální, ale normální to asi není.

Aral

27. května 2016 v 10:00 | Mini
To byl úplně jinej svět. Pro mě tak výzva. Utekl rok a já byl už spokojený, ale čekala mě nová výzva a proto jsem tam zkončil. To přece nevadí a ty noční! To byl přece trénink.
"Co když nás přepadne zloděj?"
"Tak zavřeme dveře a on se ven nedostane."
Jenže. Jenže co s ním tady budeme dělat?
Zavoláme polici oni si už poradí.
To tak bylo každý večer. Nic se nestalo. Tak snad. Oni už na to tak nemyslí. Buďte první! Kdo by to mohl být? Zatím jsem sbíral venku vajgly a vynášel koše. Peníze mi nic neříkali a proto jsem si to chtěl zkusit. Když mi zavolala paní vedoucí, tak jsem nebyl překvapený, ale moc se mi do toho nechtělo.
Na Aralu se toho dělo víc. Taky jsem si všiml. Jednou mi nejel šiml a přijeli jsme pozdě do práce. Byla zima a venku spousty sněhu. Nakonec Kamil přijel a odtáhnul mě auto do servisu. I to se tak může stát. Praskla mi hadice chladiču, fridex zamrzl a já jsem nic nepoznal. Tak taková byla zima. Přijel jsem až na Aral, jenomže jak zpátky? Proto ten Kamil. Kamil Nedoma. Jezdil za mnou na kávu. Znám ho ze školy. To mi bylo osudný! Kolik my jsme se toho nadováděli a teď? Teď mi to auto nejede. Jednou jsem koupil benzín a s Lenkou jsme ho nalili do nádrže. Potřeboval jsem tenkrát trychtýř, tak jsem koupil trychtýř a teď ho mám doma. To je všechno, taková památka. Proč jsem vlastně zkončil, když tam bylo tak dobře? Právě proto. Ty noční si ještě pamatuju a jednou si určitě vzpomenu na Lenku, na Kamila na ty nekonečný směny, kdy jsme uklízeli vajgly. Bude se hodit.
Šéf byl ras. Vzal ho ďas, ale jenom na chvíli ať ďase bude zase třeba šéfa rase!
Až jednou. Přijeli zloději, natankovali za tři stovky, ale auto už jim nešlo nastartovat, tak tlačili ten starý krám pryč! Kde byli? Chytil jsem je až na samém konci cesty, sebral jsem jim občanky a zavolal polici. Však ti si s nima už poradí. Přijela policie a já jsem dostal, že jim beru občanky. Tak takhle né! Moji milí! To jsem zrovna mohl benzín ukrást sám!
Tohle je výstraha a jinak to nešlo udělat. Kdybych měl pistoli, tak je zrovna zastřelím!

Oslava narozenin

27. května 2016 v 7:13 | Mini
Pomalu se blíží ten čas a s ním starosti. Kolik toho budu potřebovat? Nemám vůbec tušení asi hodně. Jenže kdo by měl přijít? Nemám vůbec tušení asi ona a já. Tak to se tam vejdeme. Mám strach, že to je malý a tak.

Pobřežní hlídka

27. května 2016 v 7:05 | Mini
Potřebujete:
1) člun

Můj kanárek má o Brnu

26. května 2016 v 15:46 | Mini
Brna Brna trošku zrna....
Brno ó Brno já chcu zrno....

Umím počítat?

26. května 2016 v 13:58 | Mini
Tak to jsem přesně udělal. Zatím bez výsledku, ale čekám.