Březen 2016

Přišla agentka

25. března 2016 v 6:44 | Mini
Já jsem od FBI. Co se stalo? Vyšetřujeme tady vraždu. Co jste dělal v noci na pátého? Řekl jsem jí pravdu. Spal jsem. Dlouho mlčela a prohlížela si fotografie na polici. To je moje manželka.
O ní jde. Kde je? Na služební cestě. Jela do Prahy. Už tady měla být.
Už nepřijede. Byla zavražděná.
Cože? To mě dostalo do kolen.
Nevíte kdo by to mohl být? Proč jela do Prahy?
V hlavě mě tlačili všelijaké představy, to jsem si zvykl, ale že je mrtvá? Ne, řekněte, že to není pravda, ona přece nemůže být mrtvá! Vždyť jsem s ní ještě včera mluvil. Byla v hotelu a chystala se do postele, když někdo zazvonil, šel otevřít a v tom se to stalo. Dva výstřely. Oba smrtelné. Nevíte kdo to mohl být? Na čem pracovala?
To jste se spletla. To není pravda! Řekněte něco! Moje žena. Třicet let jsme spolu žili. Jezdila do Prahy každý měsíc kvůli přiznání. Máme firmu. Je malá, ale vede si dobře. Daně platíme. Tak sakra co se tu stalo?
Konkurence? Nebo neznámý ctitel?
Všechno musíme vyloučit.
Máme malé nakladatelství a nabídky se jenom hrnou.
Když odcházela, všiml jsem si, že před domem stál chlap. Toho přece znám!
Říká.
Nepoví nám nic. Nic o ní neví.
Teď už to je týden a já už nevím, co to mělo být. Bylo to kvůli knížce, jela do tiskárny a tam ji přepadli. Ještě jsem si vzpoměl. Říkám jí, bud opatrná. Neboj. Budu. a teď už je opatrná napořád.
Běží roky a já se s tím nemůžu srovnat. Přestal jsem zrovna když přišla podruhé.
"Znáte toho muže?"
Ne.
Říká, že mu zabili manželku a že se pomstí!
Tak to máte co dělat. Vypátrat vraha a usvědčit ho. Co myslíte? Zkusí to znovu?
Jedna kniha mi tady ale chybí! Takže? Vražda na objednávku. Proč zrovna já? Říká se kde není žalobce není soudce. Musí potrestat vraha! Zavřít ho až zčerná! Však on bude mít ještě dost času dokázat, že to nebyl. Tomu se dá věřit. Co je to za příběh bez lásky bez milenců. Mrtvola je na pitevně a mám jí identifikovat. "Ano. To je ona, má žena."