Srpen 2014

Praha

30. srpna 2014 v 15:30 | Mini

Chmurnej den


Pršelo. Na nádraží čekal vlak. Čekal tam už hodně dlouho a teprve teď začali nastupovat lidi. Nikdo si mě nevšímal. Docela dobrý. Můžu taky nastoupit a jet, nebo zůstat.

Jasně. Zůstanu. Vždyť ani nevím jak to ve městě vypadá. Netáhne mě to tam a přeci. Pojedu?

Ještě si koupím jízdenku.

"Praha."

"66,-"

Tak to teda nemám. Neměl jsem kupovat cigára a už vůbec jsem neměl riskovat. Vytahuju peněženku. "Hele stovka!" Takže jsem všechno neutratil, ale jak se dostanu zpátky?

Mezitím ale vlak ujel. "To nevadí. Víš tady jezdí vlak do města každou hodinu. Je to tady poslední zastávka a tady se vlak otočí a jede zpátky. Takový menší město. Jezdí sem celej den.

Jak vlastně vypadáš má milá? To všechno vím, ale tohle nevím. Jak jsem se sem dostal?

Jedni říkají, že mě naložili v Praze do taxíku a nechali odvézt. Tak to abych nehledal náhodou metro! Poznal jsem to hned. Dostal jsem výpověď a tak jsem to zapil.

Druzí říkají. "Cigáne máš výpověď."

"A proč mistře? Vždyť ty kolečka dělali písk, písk."

"Jenomže cigáne! Měli dělat písk, písk, písk."

Kdo neslyšel nepochopí.

A tak teda čekám a váhám zda-li se mám vrátit. Na stavbě zatím udělali tři patra. Mít aspoň kytaru! Hned bych si zahrál. A co na tom, že mi říkají cigáne? Mají pravdu a proč to dělám? Nemám peníze. Takový barevný papírky blbe!

"Nemám čas. Teď jsem se rozhodnul."

"Co mi povíš? Proč jedeš do Prahy?"

"Jedu tam vozit písek! A už nevotravuj."

Mám ještě 34,-, čekám na vlak a uvažuju co si koupím. V Praze jízdenku na Metro. Musím počítat. To je 4trnáct korun, Takže ještě si můžu koupit něco k jídlu. Dívám se co mají. Nakonec to vyhrál automat. Kupuju Coca colu. Zatím mám ještě chvilku. Volá mi šéf.

"Cigáne! Potřebujeme odvést kolečka!"

Co mu mám říct? Máš smůlu?

"Za hodinu jsem tam." Odvezu jim kolečka. Kolečka? No jasně. Co budu dělat? "Potřebuju lopatu šéfe."

"Dostaneš lopatu."

Takže na mě nezapoměli. Jsem rád. Aspoň si vydělám.

"Šéfe. Za hodinu jsem tam."

"Cigáne! Máš na to půl hodiny."

"Ano šéfe."

Co jsem mu měl říct?

Neměl si mu říkat už nic!

DROZD

29. srpna 2014 v 13:04 | Mini
Hledal jsem na internetu fotku drozda a co jsem zjistil? D.R.O.Z.D. je zkratka. Dobrovolná registrace obyvatel na zahraniční dovolené.

Hračka

26. srpna 2014 v 19:09 | Mini
Co říkáš?

Nemůžu jen tak plácnout

26. srpna 2014 v 18:30 | Mini
Řeším o čem to bude. Ochotně. O hodně. Nám tohle nevadí. My jsme udělali z nouze cnost.

Chceš dělat?

26. srpna 2014 v 18:22 | Mini
Hledej. Většinou potom příjde depka. To blázni se radujou, ale kdybych nevydal všechno cítil bych se vinen.

17:2O

26. srpna 2014 v 17:21 | Mini
To by taky mohl být rok. Takže existuje. Přemýšlejte co!

3100O

26. srpna 2014 v 17:20 | Mini
V každém jazyce je 31000 slov. Každý má jiný význam. Třeba Sloup je u nás stožár a městys. To ale anglicky nic není. Chcu říct Word - slovo a jejich významy.
To je zmatek. Jenomže jak ven? Teď když už to vím. Třeba něco jinýho! 12 hodin 12 měsíců. 60 minut 30 dní. Není to zrovna nic novýho a opsanýho. To mě jen tak napadlo. Takže další zmatek.

PČP

26. srpna 2014 v 11:50 | Mini
V Pravidlech Českého Pravopisu je třicetjedna tisíc slov a poslední je žvýkat. Já jich používám tak polovinu. Napsal jsem už třináct set článků, takže to máte asi třista slov na článek. Jsou si podobné?

Jak to je?

26. srpna 2014 v 10:45 | Mini
Myslíte si, že před něčím utíkám, ale já stále něco honím!

Vysvětlím několik zkratek

25. srpna 2014 v 18:55 | Mini
HUP - Hlavní uzávěr plynu
SAKO - Skládka komunálního odpadu
SOU - Střední odborné učiliště
IDS - Integrovaný dopravní systém
MNV - Místní národní výbor (radnice)
AM - dopoledne
PM - odpoledne
PČR - Policie České republiky

Nakonec

25. srpna 2014 v 14:57 | Mini
Nebylo to tak zlý.

Ale ne

25. srpna 2014 v 13:35 | Mini
Co zas?

To je všechno.

25. srpna 2014 v 13:16 | Mini
Co mi dneska vadí? Zvládl jsem toho dost.

Vypínám svůj počítač

25. srpna 2014 v 12:31 | Mini
A doufám, že tam bude míň chyb, než se zdálo.

Chtěl jsem vám říct

25. srpna 2014 v 12:28 | Mini
Nepamatuju si. Už nic.

Hrušky a jablka

24. srpna 2014 v 15:53 | Mini
Když máte tři hrušky a dvě jablka, tak budete mít pořád tři hrušky a dvě jablůka

Chlast

24. srpna 2014 v 15:48 | Mini
Obyčejná holka, vaří, pere, uklízí a obyčejný kluk, vydělává peníze. Obyčejné manželství, jenomže něco není v pořádku. On začal pít. Ptal jsem se ho "Proč piješ?" Aby vypadl z reality. Tohle je jediné řešení. Manželství v troskách, děti chodí špinavý a nenajezený. Jenomže tohle chce změnit. Nechce chodit ožralý a nechápe to. Vyhodili ho z práce, protože chlastal. Šmudla mu už nepodrží a on se ocitl na chodníku. Kamarádi rychle ubývají a ti noví jsou stejní jako on. Tak do téhle společnosti jsem se dostal. Chcou něco změnit, ale neví jak.
Rád si zajdu do hospody. Tam si dám pivo a poslouchám o čem je řeč.
Podnikat se nevyplácí. Práci neseženu a do důchodu daleko. Obchoďáků je stále víc a stále míň lidí dělá. Kde na tohle máme brát?
Uvědomil jsem si, že to říkají mě. Jako kdybych za tohle mohl. O čem se baví, když tu nejsem? Nechám být. Však ono se už něco najde.
Snad ne. Spadne.

Klakson

23. srpna 2014 v 12:00 | Mini
Samozřejmě. Klakson má každý auto a proto by mělo být jasný, kdo to troubil! Většinou v sobotu takhle před obědem troubí. Jede jich celá kolona, mají napucovaný auta a troubí.
"Kdo se to vdává?"
"Kdo se to žení?"
Otázek je víc než odpovědí.
Ale tentokrát troubilo něco většího, potomá se ozvala rána a chvilku bylo ticho.
"Panebože on je mrtvý!"
Nesmysl. Vždyť tady před chvílí byl.
Bohužel byla to pravda. Teď si uvědomuju kde dělám chybu. Nesmrtelný není nikdo. Musím se s tím smířit. Včera se smál mému ftipu a dneska ho srazilo auto. Na vesnici, kde silnice rozdělila lidi na dva tábory se málokdy něco stane. Jedni si zvykli chodit do kostela, ten je nalevo a ti druzí do hospody, ta je napravo. Už jsem taky zažil velký stěhování a spousta věcí se mi ztratila. Provoz je každým rokem silnější a ani v noci už není klid. Někdy to tak prostě je. Zatroubí. Rána a ticho.
To se asi zase něco stalo. Dokonce máme dva obchody. Na každé straně jeden. Ti co projíždí ani netuší co to pro nás znamená. Jednou za rok se sejdeme a oslavíme silvestr. Jediný den, kdy je klid.

202O

21. srpna 2014 v 15:07 | Mini

1620 Válka


To na celý život stačí. Měsíc příprav a teď? Je po všem. Bitva utichá. Jsme poraženi. Taková ostuda! Jenže tohle mi jaksi nestačí. Často se sem vracím. Kde jsme udělali chybu? Byli jsme lépe vyzbrojeni a bitva? Ještě neskončila. Peru se s tím každý den. Ten den bude hodně chlapů proklínat. Král je mrtev. Ať žije král. Už nevím proč jsem nepadl. Tohle místo je prokletý!

Samozřejmě, že mluvím o bitvě na Bílé hoře.

Bílá hora


Najdete si na mapě. Já na ta místa nerad chodím a přeci tam zase zajedu. Co mi vadí? Když se o tom mluví. Jsme příští války oběti. Ať už tak, nebo tak prohráli jsme. Jedni včera zvítězili, druzí jsou mrtví. Jak vlastně může zkončit bitva? Má to ňáký význam? Nechápu. To jste se předvedli! Historie zná víc bitev, porážky a vítězství. Tohle je moje vítězství. Potřebuju zapomenout.

Bude to čtyřista let. Bude to? Bude.

Bombardování

20. srpna 2014 v 19:03 | Mini
Z doby, kdy to bylo normální se dochovalo několik nevybuchlých granátů. I po letech dokáží udělat pěknou šlupku a když je náhodou najdete oznamte to policii. Má číslo 158