Prosinec 2013

Sedm dětí a tři děti

31. prosince 2013 v 15:40 | Mini
To bývalo tolik děti. Teď bývají dvě někdy tři. Naše generace a generace otců. Taky vám musím říct něco o tý bouračce. Už jsem přežil všechno! Bouračku nepočítám. Vlezli jsme se všichni!

Sova

30. prosince 2013 v 11:08 | Mini
Taky pták. Skutečně jsem viděl 4tyři.

Nová místa ve vedení

28. prosince 2013 v 23:48 | Mini
Nezvykejte si na ně. Nebudou. To spíš spisovatel a taky třeba policajt. Taky si myslím, že jsme nebyli jenom dva bratři. Je to tak půl na půl. Kdo jedl naše brambory? Dva metráky váží svině! To je pěknej macek. Možná že se mi to jenom zdá. Vždyť to prase muselo jíst každej den. Stejně ale. Ňáký brambory mi chybí. Není tady někde třeba ještě jeden brácha? Ten co pořád utíkal.
Jednou přijde doba a mě to přestane zajímat. Čí si? Tata ten není nikdy jistej a dětí bez rodičů je taky dost. Těch šestnáctiletých maminek se už nikdo neptá a to je chyba. To už můžu být děda kdyby nebylo v módě udělat kariéru a teprve potom založit rodinu.
Svět je vzhůru nohama. Na to jsme si jaksi zvykli. Aspoň něco nechte dětem těm vašim. Já jedu nadoraz.

Vlašťovka

24. prosince 2013 v 10:58 | Mini

Vlaštovky už odlétají. Jejich hejno sedí na drátě a nepoznáte děti od rodičů. Chystají se na dlouhou cestu. Až do Jižní Afriky. Ty mladé uvidí poprvé pyramidy a Nil nejdelší řeku.

Už se těší, ale cesta je zlá pro mnohé poslední.

Tak letíme


Nemusí nikdo říkat.

Kukačka

24. prosince 2013 v 10:57 | Mini

Vrabčáci se zase párují a stavějí hnízda vysoko v korunách stromů. Tak aby na ně nepřišli kočky. Jenomže tady poletuje kukačka a ta snáší svá vejce do vrabčích hnízd. Rodiče se tak často diví co to mají za děti. Vejce stačí zahřívat. Dělení buněk, které právě začíná už jde samo. Zárodek obsahuje všechny důležité orgány. Právě se rozhoduje jestli není něco zbytečný. Na co jsem zapoměl?

Je to dřina. Představte si něco tak důležitého! Pokračovat? Kdyby bylo moc velký horko, uvařilo by se. Ještě tak týden a první vrabčí budou svýma zobáčkama ťukat na vejce. Musí se dostat ven.

Jenomže kukačka je první a už dělá v hnízdě pořádek. Co nepotřebuje jednoduše vyhodí. Není to ani týden a vrabci nechápou co se děje. Krmí kukačku! Tohle se vám narodilo. Proč to kukačka dělá? To nevím. Podle mě to je od ní sprostý, ale máme radši kukačky, než vrabce.

Ku ku


Ku ku ozývá se z lesa. Kluci možná ví.

Ani neví jak se ti podobá!

24. prosince 2013 v 7:48 | Mini
Vážení toto je obchodní sdělení! Vyřídím připomínky a letím na dovolenou.

Chybí mi tata

24. prosince 2013 v 7:46 | Mini
Pošlete mu zprávu o mne. Je to dobrý. Našel jsem si děvče. Chci být taky tata.

Nezapomínám

23. prosince 2013 v 14:30 | Mini
Že hodně, ale opravdu hodně lidí nezná internet. Přitom je to tak snadné na něm něco najít. Stačí se přihlásit a napsat větu do vyhledávače tu, která vás právě zajímá. Výsledek máte hned. Jen co se to rozkřikne.

Co mě právě lítá v hlavě

23. prosince 2013 v 14:24 | Mini
Co je to? Nic? Tak o tom bych něco věděl. Dostal jsem na míru stránku papíru, nebo tak.

O oktávu výš

23. prosince 2013 v 13:25 | Mini
Kde jsou ty vidle! Tady byli vidle! Kurva ty mě neser nebo...

Co se děje?

21. prosince 2013 v 14:18 | Mini
Dnes už nic.

Děcka, zahrajem si schovku.

20. prosince 2013 v 17:29 | Mini
Kdo schoval A bé cé? Děda! Tak hledejte. "Dědó? Kde jsou?" Co tady děláte? "Á je ve skříni."
Nekecej! Co tam dělá? "Bé taky." Tak to bude určitě kabát! Děcka doneste mi žákovskou, podepíšu ji vám. Taky budu vědět co se děje. Oni zatím byli schovaní a jen se hihňali. "Dědó? Že nás nenajdeš?"
Tak to teda určitě ne. Adam je ve skříni a Bedřich taky! "Jak to víš? Říkali jste, že tam je Kabát a ten jsem na Jaře dával do skříně! Ahá. Vyndám ho ven.
Už se těšili co jim budu vyprávět.

Vrátil jsem se.

20. prosince 2013 v 12:15 | Mini
Byl jsem totiš v ráji.

Už táhnu psací stroj

20. prosince 2013 v 11:50 | Mini
Tak proč nevzít kytaru? Něco tak velikýho jako je kytara? "Tak holka jdeme." Dojdeme do první hospody a budeme hrát. Takhle jsem to měl vymyšleno. Jenže potom přišla ona. Mám to vymazat! Je to totiš blbost. "Tebe už nebudu poslouchat!" Dobře jsem si to rozmyslel. Jedno je jistý. Večer jsem doma.

Už nevím jaký to bylo.

19. prosince 2013 v 16:47 | Mini
"Můj první krok byl pravou, nebo levou?"
"Levou a hned si spadl." Směje se

Tři, dva, jedna

19. prosince 2013 v 16:30 | Mini
Odpočítávání zkončilo. Výbuch smetl komín jako domek z karet. Poroučel se na zem a já myslel trošku na dobu, kdy jsem se o něj staral. Kdy jsem byl nahoře každej den, tohle mělo fungovat dál. Jenom si neumím představit jak to budu dělat. Komín už není a já jsem. Prý to čeká další dva. Takže mi zbourají všechny! Ach jo. Nevím co budu dělat. Jsem totiš kominík.

Purpura

19. prosince 2013 v 16:03 | Mini
Přináší to tajemné kouzlo Vánoc. Rampouchy už pomalu chystají ozdobu Zimy. Však v Náchodě! Už sněží a hraniční přejezd do Polska, tak si to přece pamatuju. Je to tam trošku zamotaný. Češi a Poláci, Poláci dobráci. Mám práci. U nás jsme je nenáviděli. Já za to nemůžu. Lidi jsou zkrátka různí.
Ne všichni. To si pamatuj!

Kdyby to aspoň mělo začátek.

19. prosince 2013 v 13:52 | Mini
Vzpomínám si. V 2007 jsem začal komentovat politiku. Tenkrát to byl Topolánek a Paroubek. Dnes se o politiku zajímám pouze okrajově. Tak co se dozvím od lidí. Vlastně od nich se dozvím všechno. Něco si přečtu na internetu, něco slyším z rádia a porovnávám.

Šlišel šem co říkala

19. prosince 2013 v 13:48 | Mini
Starší pán bez zubů taky šlišel. Tohle je špatně! Pozor! Co stihnete než bude pozdě? Já to mám doživotí! Ne. Nesedím, ale srovnávám a vyjde to stejně. Tohle je vězení. Tohle je věznice. Ještě jsem nic neudělal! Už jsem odsouzený. Domáhám se práva na život. Jak mi to jde? Sem tam to někoho zajímá. Jinak nic moc.

Lepší být na prodej, než být dekorace

19. prosince 2013 v 13:41 | Mini
Samozřejmě že je na prodej! To máte to samý jako s tím fíkusem. Taky byl na prodej. 87 200,- Chodili se tam dívat a potomá jeden den zmizel. Takže ho prodali. Za tu cenu? Nekup to!