Duben 2013

Nazdar, tady poslední!

25. dubna 2013 v 21:11 | Mini
Kašlu vám na všechny starší! Já jsem rád, když to udělá někdo za mě. Mám si hlídat hrušky. Tak si hlídám hrušky! Prý tady bude zase pěkná tma. Vo tom bych teda pomlčel. Do hospody už nejdu! Kdo mi nerozumí může napsat! Však místa je tu dost.

Na pláži

21. dubna 2013 v 10:40 | Mini

Na pláži

Dnes je krásně. "Půjdeme se koupat?" Můžeme, zajedeme si na pláž. To se ví že na bruslích! Lehátka tam jsou celou sezónu. Slunečníky taky, stačí si vzít opalovací krém a plavky. Někdo by jel na pláž autem, ale my to máme sotva dvě míle po stezce.

Mezi domy si hráli děti. Pokřikovali na sebe a honili se. Ty budeš určitě doktorka! Ty budeš doktor! Pacienta asi nepotřebují. Kousek dál je pískoviště, kolem kterého taky pojedeme. Tam to bylo stejný. Děcka si hráli. Ty budeš tatínek! Ty budeš maminka! Dětské hry jsou prostě o dospělých. Dospělí si zase hrají jenom když mají čas. To je drahý! Nemají čas. Musí chodit do práce a starat se o děti. Dospělí vymýšlejí novou hru. My s Radkou jedeme na pláž a ani nevíme jak dlouho tam budeme. Jen do oběda. Musíme se vrátit včas!

Jsme dvě blondýnky na které letí kluci. Pá Radko. "Ještě mi namaž záda." "To bych musela!"

Proč? Radky musí držet spolu, když příjdou kluci a začnou se předvádět.

Proč? Nechcou děti, chcou si jenom užívat.

Už?

Dvě kamarádky si povídali, že tam je jeden pán a ten ho má jako hada. Tak velikýho?

Dvě holčičky na pláži! Něco pro mě. Jedna bude určitě chytrá a ta druhá? Ta jí všechno řekne.

Ne mě ženský neotravují. Proto to tak vypadá. Nejsem sám. Znám jich moc a vím že je to tak, ale Roman má jinačí problémy! Na něho holky letí. Nerozumím tomu. Snad až budu starší!

Už ne!

Vím, že se mi nikdy nesplní sen, abych musel odhánět baby! Tak jako.

Přišel jsem na pláž a lehl si vedle. Za chvíli tady byli kluci. "Namažeš mi záda?" Říká jedna druhé. Já?

Ležím a potím se. "Nenamažu."

Ukaž!

Vlastně proč ne? Chceš namazat záda? Je mi vedro.

Ty dvě si mažou záda navzájem a já koukám jak jim to jde. Kluci jsou blýsko. Ležím dál. Co ty dvě budou dělat teď? Ptám se.

Ani slovo!

Přestalo mě to bavit. Jdu si zaplavat. Zvedl jsem se a ejhle! Zvedli se taky! Bylo půl a já ještě nemám oběd.

"Radko, pojď k nám na oběd!"

"Tak jo." a odjeli. Kluci odešli, já vylezl z moře na břeh a měl jsem pocit lovce, který právě ulovil kořist.

Lovec

21. dubna 2013 v 10:39 | Mini

Lovec

Ještě jsem nic nechytil, takže nevím jak přežiju zimu. Moje pasti jsou prázdné. Není to tím, že jsou staré, jsou nejlepší, ale zvěře ubývá. Tady lovili naši předci brácho něco bys o tom měl vědět než se přesunuli na nová území za horama. Stěhovali se je to tak třicet let a já jsem se oddělil a vrátil.

Žeprej nic neumím! Byl jsem jim k smíchu, tak proč se dál trápit? Vrátil jsem se k horám a vymýšlel lepší lest. Pozoroval jsem ptáky jak si hledají svoji potravu. To bych potřeboval! Pohled z výšky. Tak vznikl první posed nad loukou v koruně stromu na kraji paseky.

Jedna menší rána by měla odvézt pozornost a ta druhá z druhé strany zabijí. Tak jsem trávil čas. Živil jsem se bobulí až přišel čas donést kožešiny do tábora za horama. Zase utekl jeden rok.

"Kde jsi vzal ty kůže všiváku?"

"Dejte mi za ně patrony!"

Samozřejmě. Kupec nevěděl, že lovím za horama. V táboře měl o všem jasno. Myslel si, že jsem syn náčelníka. Říkal, že to poví tatovi

Podařilo se. Vyplašená zvěř vbíhá přímo do pasti!

Takže si dávejte pozor! Moje metoda se osvědčila.

Teď už nevím, co je to hlad. Lovím jenom pro zábavu a zkrácení času. Do tábora se už nevrátím. Nemělo by to význam. Na co jsem vlastně přišel? Otče to samý jako ty.

Nejdřív jsem se jenom modlil. To bych ale asi umřel. Začal jsem dělat a jeden rok musím vydržet. Potom čeká úspěch každýho! Nevěříte mi? Děláte chybu! Oslovy rozum nedáš. To ho radši osedlej. Dobrá písnička!

Vlastně jsem o tom jenom psal!

21. dubna 2013 v 10:38 | Mini

Na zahradě je teď na jaře spousta práce. Musíte zasadit zeleninu, postříkat stromky a pomalu čekat na úrodu. Jenomže ono se řekne čekat! Kdyby aspoň nebylo toho plevele tolik! Zarůstá má zahrádka a já mám čekat?

Což takhle prodat zahrádku! Stejně nemám na ní čas a těch pár mrkví si můžu koupit v obchodě kdykoli a třeba už zpracovanou. Docela levně. Souseda jsem už neviděl ani loni.

On staví. Nemá na zahradu čas. Už je starý a nemá děti.

Jenomže tady má být brzy nákupní centrum. Už to tady není ráj zahrádkářů! Teď to spíš vypadá jako v hororu. Opuštěné stromy s jablky, zarostená cestička, rozpadený domek. Kůlna to je! Soused si postavil takovou malou chatu. Chtěl jsem ji koupit. Líbila se mi, ale lidé tady odešli. Takže už nechodí na jaře sázet zeleninu. To je smutný! Co dělají jinýho?

Nechodí sem nikdo. Já jsem se rozhodnul letos naposledy zaset. Seju a vzpomínám si. Je to totéž? Seju. Jde mi to jako obvykle. Ještě donést vodu a můžu pokračovat. Motyčkou dělám járek, nalévám vodu a seju mrkev.

Přijíždí auto. To jsem teda zvědavý co tady chcou. Vystupují dva muži. Jeden jde ke mně.

"Koupíme vaši zahrádku."

Teď? Když mám zaseto? Bylo mě líto, ale neprodám. Vymyslím si vysokou cenu.

"Říkám, koupíme vaší zahrádku. Kolik stojí?"

"15000,-"

"To je moc. Dám 10000,-"

Teď teda se projeví. Vždyť za deset tisíc můžu koupit televizi!

Tak mám?

"Dobře. Je vaše když dáte 11000,- Zrovna jsem nasadil mrkev."

Odešel. Asi se mu to zdálo moc. Chvíli tam stáli u auta. Vrátil se. Donesl 11000,- a že souhlasí. Přinesl taky kus papíru a chtěl podpis. Že to je smlouva o prodeji. Přečetl jsem si ji. Ti chlapi jeli najisto! Nevím kde bych zkončil kdybych neprodal. S takovými syčáky je lepší se nepotkat vůbec. Podepsal jsem a dostal peníze. Stejně se sem budu chodit dívat, jak roste.

Rostla


Jenže nikdo se nestaral. Né není moje. To nemůžu, ale nedalo mi to. V létě jsem chodil zalívat a trhat plevel. Na podzim pořád jsem nikoho nepotkával, tak jsem mrkev natrhal a odnesl si ji domů. Bude mi chybět. Teď abych si koupil.

Na jaro


Přijeli buldozery a srovnali zahrádku se zemí. Tak přeci! Byla pravda, že tady bude obchodní centrum, proto sem soused už nechodil. Takové místo! Kousek od domova. Jako by těch obchodů nebylo málo!

První osobě

20. dubna 2013 v 16:39 | Mini
Jak se člověk stává strojem. Tak. Táhnu tu svou káru zase dál. Už jsem začal. Bylo to dobrý, ale teď už to nemá úroveň! Brzy budu dělat něco jiného. Čáry máry fuk!
Tohle je zpráva pro pijáky. "Pijáci pište! Uděláte tak líp!" V hospě už sedím na svém místě. Obtěžuju servírku, že to pivo není dobrý! Mám smůlu. Nikdo si nestěžuje. "Druhý už bude lepší!" Slibuje. Tak. Vykutálel jsem se ven. Snad trefím domů!

Nový program!

20. dubna 2013 v 13:24 | Mini
Verča vrchní v jednom pajzlu. Rád tam zajdu když mám na pivo!

Oni potřebují minimální příjem!

20. dubna 2013 v 11:39 | Mini
Oni potřebují někoho s minimálním příjmem! Bezdomovci to ale nebudou! Ti nemají internet a já? Já ho mám! Jak je zbytečný! Tolik o penězích. Vlastně jsem vám chtěl říct, že o penězích to nebude.
Kolik toho máte? Vážně? Vyhodit! Začínáme od nuly. Kdo to může být? Veronika?
Nebo rak? Je toho víc. Znamení raka se mi zdá dobrý. Obratník raka. Tam slunce sahá nejvíc!

O mil.

20. dubna 2013 v 10:46 | Setril
Čas prosté není a tak se nedá zastavit.

Trošku matiky nikoho nezabila!

19. dubna 2013 v 12:15 | Mini
°Cx1.8+32=°F

Platí to pouze pro počasí?

19. dubna 2013 v 12:11 | Mini
Neviděl jsem, že 100 °C je 212°F a 0°C je 32°F Rozdíl 100°C a 180°F v intervalu 0-100 a 0-180 lze snadno vypočítat.

A proč píšu?

19. dubna 2013 v 12:05 | Mini
Kdybych nepsal, tak nevím. Kdybych nevěděl, tak jsem mrtvej a kdybych byl mrtvej, tak tohle nenapíšu!
Brzy bude půlnoc. Slunce už nevyjde a mraky, které se kupí slibují déšť.
Toť vše. Předpověď byla jiná! Dneska slunečno 21 °C a kolik je to °F? Složité. Jsou zvyklí! Koeficient má teď už jenom aby se dozvěděla, že koeficient je jedna a že se pouze přičte 32. To platí k teplotám blýzkým nule (Třicetidvěma)

Lžu!

10. dubna 2013 v 18:52 | Mini
Tak mi nevěř, ale tohleto se skutečně stalo. Před třinácti lety. To jsem dělal strojníka. Teď už dělám mechanika a brzy budu soběstačný. Na nikom závislý. Chápete dobře! Nikdo mě nemusí poslouchat. Tohleto se mi do počítače už nevlezlo.

Z Řecka přicházejí bohové!

10. dubna 2013 v 18:48 | Mini

Jak velkou oběť přináším?

Neumím už nic jiného, než čekat, že se svět zase zblázní! Někdo na tom musí vydělat. Snaží se mě přesvědčit, že to nemá cenu a co mám dělat. Mám si koupit deset vil a dvacet aut? Nebo stáj Ferrari? Ta asi nebude na prodej. To je v pořádku! Taky si zvykneš.

Jednou divák, podruhé herec!

10. dubna 2013 v 18:42 | Mini
Život je tak krásnější!

V přírodě to je jiná!

8. dubna 2013 v 8:37 | Mini
Tam platí kdo koho sežere vyhrává! Divíte se, že jsem vyhrál? Jsem totiš jedovatej!

Užít si?

7. dubna 2013 v 20:17 | Mini
Nikdy! Daleko lepší je uchránit! Si krásná. Můžeš dělat co chceš. Můžeš dělat na co příjdeš! Vždycky jsem krok před tebou. Pro jistotu. To kdyby tě chtěli zabít! Nebudu se otáčet. Oba víme kdy začít chodit znovu do školy. Tohle jsem se naučil. Nemohu tě milovat!

Mám chránit dál klid mrtvým!

7. dubna 2013 v 13:32 | Mini
Jednoduchá práce. Stoupnout si k trafice když tam visí parte a čekat, jestli někdo z nás nebude chtít si přečíst kdo zemřel. To zvládnu.
S mrtvými jen to dobré! Zeptáte se kdo zemřel. Já vám to řeknu, kolik měl let a je to.
Vyzkoušel jsem si to. Většinou to zajímá starší lidi. Tuhle mi jeden pán říkal kolik má let. Ne opravdu se nikomu nechce umírat a když to příjde, chce mít klid. Vyrovnané účty a umírat jako člověk. Rodina většinou vyhlásí kdo zemřel. Já bych to nedělal. Nikdy nevíte co váš dědeček nebo babička dělali za mlada! Většinou se to nedozvíte a od mrtvých už vůbec. Památce zesnulých.

To je za trest!

7. dubna 2013 v 10:14 | Mini
Musíš rozdat všechno, co jsi naspořil! "A co budu dělat?" Večer umřeš!

Pokrok!

7. dubna 2013 v 8:32 | Mini
Nikdy nebyl tak blísko cíli jako v součastnosti. A nebylo to před dvaceti rokama taky tak? Jasně. Některé věci se nemění, ale tohleto tu ještě nebylo. Řekla, že za 1000,- mi to udělá. Řekl jsem jí dej mi 900,- a bude to levnější! Chápete? Nejlevnější je 0,- Tak proč podnikat a utrácet? Když to může být zadarmo!

Hody hody doprovody

5. dubna 2013 v 12:21 | Mini
Není to celý! Já to nedomyslel. Vracím se na stejná místa a prožívám MEDOD. Něco jako Velikonoce a ty nebývají tak často. Ty zprávný teprve budou. Jsem připravený. MEDOD MED OD i ME DOD. Na NEDOD, nebo jak se bude jmenovat. Známých je víc!