Únor 2011

Magnet

27. února 2011 v 17:54 | Mini
Jak jsem se seznámil s Janou
Šel do trafiky otravovat o svoje cigárka a byla tam prodavačka. Takže to není o trafikantovi, ale o Janě, jak jsem zjistil a to tam mohl pracovat, ale chtěli holku, dívku, či ženu. To bylo před rokem nejspíš! Dnes bude deprese. Meteo hlásí částečně zataženo a k večeru bouřky. Plastroon je nick Zdeny a znamená štít. Něco by to chtělo, protože web je nepřemožitelný vynález. Ta se měj!!!

Ulice

23. února 2011 v 19:08 | Setril |  slet
DnesHned

Jsem jeden

22. února 2011 v 9:47 | Setril
Ty chceš vysvetlit, že jeden je první? Dva jsou první a poslední a Víc? První je předposlední! Je to můj svět, takový zmáčklí nic.

Indikace schematu

18. února 2011 v 18:57 | Setril
Taky je na internetu a indicie znají spolupracovníci. Běží pro noviny. ROH se chová. Budu s nima jednat. Jedu za ní! Zná je, ale nebere telefony. Mám pro ní dobrou a špatnou zprávu. Nic nejde! Vlakem tam budu za dva dny a už vím, že nemá cenu hovořit o dvou zprávách! Snad teda později to budu v dluhu a minima maj o důvod míň. Nejspíš jsou a nemají nás rádi! Je nás snad moc? Výkon na bytí. Jídlo, pití. Trápí mě představy za kterou si můžu sám. Chceš jablko? Otevřeně nevidím, neslyším a navíc jsem němý víc už za čtvrt hodiny.

Jak daleko

18. února 2011 v 10:35 | Setril
Asi to není ono. Jo mám nápad sejdeme se na zastávce.  Bylo to o podzimním víkendu. Šli z vlaku a povídali si o něm. "Vlakem cestuju nejradši." Šel jsem za nima a poslouchal co si říkají. Renata stejně nedojede. Samo se nic neudělá. Někdo to dělat musí a za několik let to bude jinak. Prý přišla až ke mě a dala mi pusu. Jenom jednou? Šli jsme na bazén a cesta ubíhala dozadu. Teď si prohlížím videonahrávky. Má pravdu. Jednou jsem točil, jak přišla až ke mě, když ostatní byli už pryč. Jmenuje se: Žena přišla pozdě na vlak nikam se nejelo

Malé tele

17. února 2011 v 11:04 | Setril

Žilo bylo malé tele. Jedlo, pilo a byla s ním práce. Jednou tele vyběhlo na pastviny, že se napase na pasece v ohradě. Jenže ejhle tráva byla posečená a ani ostatní dobytek nežral. Krávy bučely, jak je ten svět malý! Vzadu nahoře, tam kde končí les jezdil traktor a sekl trávu. Tam se nikdo neodváží! Tele ani chvíli neváhalo a vydalo se hledat potravu. Jen si běž! Traktor tě nezajímá? Ne. Než bys řekl švec tele bylo nahoře a páslo se. Neví kdo co je Milka, ale to seno bude na zimu a tak tele v zimě nic nebude mít!
Asi má žízeň, když křičí na tele. Traktorista. "Mám úkol posekat louku a ty mi v tom nebudeš bránit!" Vyplašil ho a ono uteklo dírou do lesa. Tam není nic k jídlu a navíc jsou tam medvědi! Lidé se vydali tele hledat. Co na to řeknou odborníci. Veterinář. "Jednou v zimě se ztratila kráva a stopy vedly k medvědí noře, tak třeba je tam."
Našli tenkrát medvěda, jak chrápe. Jestli tam bude i teď, hrozí nebezpečí, že medvěd, tele a liška zahynou v lese, protože tam není potrava pro tolik zvířat. Viděli jste lišku? Jé je ježek.
Lesní včely zbírali med. Bzučeli u ucha zrovna, když jsem uviděl ježka. "To asi bude tele na blízku!" Ale kam? Na pravo, nebo na levo? Tak nejdřív na levo k potoku. Jistě mělo žízeň. Víš jak se hledá tele? "Ne pojď už tady není!"
To se pustí do výběhu kráva a sleduje se kam jde. Veterinář to udělal. Zavolal, že kráva jde rovně. Tam se taky musíme podívat. Kam dřív? Od potoka se ozvalo bučení. "Sláva! Je tam a rozběhli jsme se." U potoka jsem si uvědomil tu chybu. Je to vlastně náhoda a náhodou tam bylo, pilo. Víc než po půl roce, kdy se ztratila kráva, kterou naši našli na pravo u nory. Měli jsme tam jít taky?
Zavedli jsme tele domů zrovna když naši poklidili dobytek. Dostalo žrádlo a pokárání. "Běžte jíst děti. Jsem rád, že jste ho našli!"

Homo sapiens

17. února 2011 v 8:05 | setril
Přestává rozum stát. Jak tomu rozumím? Tak to se to dělá nejlépe. Když ráno vstaneš a náhodou víš kde jsi, ještě tě neopustil, nebo vstáváš pořád na stejném místě. Když se vzbudíš v noci můžu ti pomoci. Nevěděl jsem kde je WC, našel jsem ho, ale cesta spátky dopadla katastrofálně. Zabloudil jsem totiš na jiný pokoj. Hledal jsem vypínač. Nebyl tam a tak jsem vlezl k cizí ženě do postele. Když nejsou věci na svém místě i tohle se může stát na chatě (horská bouda pro lyžaře) Ráno se všechno vysvětlí. Na knížku to nebude.

Teorie tváření

16. února 2011 v 11:35 | Setril
Krásné lidské mámení. Chlap, když udělá chybu by se jí příště měl vyhnout. To ale není pravda tak úplně. Vemte si Bella. Tak dlouho dělal chybu, až vymyslel telefon a nyní ho má každý, ale nepotřebuje ho a vzpomeňte si na Bella a ty druhý až mi budete volat.

Slůně stůně

13. února 2011 v 7:09 | Setril
Bolí ho levá přední tlapa. Kulhá a má horečku. Nebýt toho kulhání, nevšiml by si doktor, že má teplotu. Dostalo prášky do jídla, jenomže nechce jíst! To je špatný. Už nepohne ani chobotem a jenom mrká. "Zrušíme vystoupení!" Rozhodl principál a místo slona má vystoupit klaun. A slůně pookřálo a trochu se najedlo. Nevědělo o prášku. Za týden bude v pořádku.
"Ahoj krásko. Zvu tě někam na kafe. Chci mít pět dětí právě s tebou!"
A tak se stalo, že jsem se s ní seznámil. Zřejmě chtěla pět dětí, nebo v tom je něco jiného? Ano musel jsem se jí líbit.
Pět dětí zatím nemáme a už to skřípe. Slůně stůně už týden nechce žrát a moja milá má z toho hlavu. Seznámili jsme se v milionovém městě. Říkala mi o slonovi, který zabloudil v poušti. Neměl vodu a našel oázu už téměř vyprahlý, prostě šel dál a teď se dostal do cirkusu, kde dělá ona. Jak to ví? Z povídání a teď se mu nelíbí klaun. Jak to ví? Vyhledala mě, jestli nechci vystupovat místo toho slona z pouště
A tak jsem se octl v manéži. Hned po vystoupení lvů a před publikem namalovaný, oblečený jako klaun. Říkali mi divák chce uklidnit po tak náročném vystoupení a ptali se jak to udělám. Napadlo mě, že by nebylo špatný tam vjet s kočárkem a v kočárku mít slůně.
"Stačí! Nemusíš nic říkat! Máš ho mít!"
Ten kočárek bude ale obrovský a v něm živý slon. Dáš mu jíst a přebalíš ho máš na to čtvrt hodiny.
Dostal jsem strach z velkého slona, kterého přivedli. "To né to nesvedu!" Bránil jsem se. To není slon, ale jeho matka a potomá přiběhlo malé slůně. Mohlo mít tak sto dvacet kilo, posadili ho do kočárku, natřeli mu prdýlku hořčicí, dali mě pemprsku a natlačili nás do manéže. Publikum tleskalo. Slyším jeho rady. "Slůně se pokakalo a má hlad. Cha chá. Jak ho přebalíš, když váží nejmíň sto kilo?"
To slůně nebylo ale vůbec blbé a když jsem ho chtěl vyndat z kočárku, tak vyskočilo samo. Brzy jsem byl celý od té hořčice a slůně přebaleno a nakrmeno. Pořád se smáli.
"Chyť ho! Zvedni ho! Cha chá. Dej mu sunar!" A zase smích. A najednou jsem pochopil, že je konec a úkol jsem splnil. Principál byl spokojený. Chlape máš angažmá u cirkusu!
"Tak co líbilo?" Ptám se jí.
"Jo, ale naše děti si přebalím radši sama."

Kočka a myš

11. února 2011 v 7:56 | Setril
Kde se tady vzala ta kočka? Nejspíš tu budou myši. V novém domě něco pro mě? Číhá, loví a už ji má! Mizí, vrací se a znovu číhá. Má to tak daný od přírody. Kolik myší tam asi je? Kolikrát se vrátí? Koho živí? Sebe? Má snad koťata? To zůstane záhadou stejně jako příroda.

Za zdí

10. února 2011 v 8:48 | Setril
Není mi jedno, co se děje za zdí. To sem přece nepatří! Štěkot. Sousedka nemá psa. Potkala mě. "Pořídila jsem si pejska, ať nejsem pořád sama." Tím se všechno vysvětlilo, ale než jsem to zjistil, něž mi řekla, neměl jsem dobrý pocit.

Ještě nevím

9. února 2011 v 8:52 | Setril
"Vrzků! Ty ses ztratil?" Kamarád hledá kamaráda. Prosím pomožte nám! Přišel mi email, že ho nemohou najít. Bývalého spolužáka. Vono to snad není všemocný internet. No jo ale jak ví, že se ztratil? Na sraz nepřišel a teď bude nový. Po dvaceti letech. Mám hru na pralidi, takže se vracet nebudu. Od tý doby uběhlo několik let a já si myslím, že to je dobrý. Však na srazu udělám prezentaci. To má logiku vydat se do světa rozšířit byt 50 na 50 snad mě nebudou hledat!

Problem romantika

8. února 2011 v 8:20 | Setril
Zase byli namrzlé auta. Zdrželo mě to. Je těžké smířit se s tím, že už tam ani tam není kam. Donesl jsem ti sudoku. Ty ho tak ráda luštíš! Veronika měla svátek. Je to moc jednoduchý. Koupit kytku! Dát jí ji a čekat. Jenomže já jsem to neudělal. To je romantika. Něco hned nešlo. Přemýšlím to je taky romantika. Horší je začít. Začínat znovu tak dlouho, až to nebude romantika. To potom bude program bez plánu. Už zase byl den blbec. Bylo mi úzko. Snad někdo přijde, nebo zavolá. Měl jsem štěstí nezavolal nikdo. Opravdu štěstí? Ano! Nebyl bych v té chvíli schopen ani promluvit, natož něco domluvit. Kde je ta romantika?

Sledovat peníze

7. února 2011 v 11:01 | Setril
Mají paměť. Znova se zdá, že jsou všechny v oběhu. Na měsíc! S ní o vo níž. Byla v čekárně a čekala na léky. Měla málo zdá se mi. Včera jsem napsal dokonalý blaf. To je o prasátku, které hledalo kamarády z říše zvířat. Hlavní hrdinové Prase a Kráva radili ovečkám, kam nemají chodit. Je tam vlk a ani to některé Berany nezasavilo. Už zase skáču přes kaluže. Asi tam mám díru! Červenou se zelenou respektuji. Je to můj nápad být loajální, protože jinak dostanu dvě stovky pokutu.

Dokonalý blaf

6. února 2011 v 10:47 | Mini
O prasátku
Bylo jedno kouzelné prasátko a když mělo hlad jedlo řepy. Prasátko hledalo další prasátka až našlo kravičku. S kravičkou hledalo další dobytek. Potkalo ovečku, kterou žral vlk. Utíkali dál, protože ovečka už byla mrtvá. Potkali další ovečku. "Ovečko nechoď tam! Je tam vlk a ten tě sežere!" Ovečka ale neposlouchala. Utíkali dál. Potkali vlka "Kde jsou ovečky!" "Už jste všechny sežrali." Říká kravička. "Asi sežeru tebe, protože mám hrozný hlad." "Najdeme ti ovečku."říká prasátko"Pojď s náma!" Vlk byl náfuka. "Nepotřebuji vás! Řekněte mi kde je ovečka!" Prasátko dostalo vstek na vlka a vlka poslalo za vlkem, který už žral ovečku. "Tam je ovečka a vlk a už tam jde další. Vyřiď vlkům, ať tam chodí, že tam budeme posílat ovečky." To se vlku líbilo a nechal kravičku kravičkou. Kravička s prasátkem šli dál. Potkávali ovečky a říkali jim, kam nemají chodit. Jenom některé ovečky poslouchali.

Miluji blondýnky

3. února 2011 v 8:12 | Setril
Moje první blondýna. Líbí se mi. Moje druhá blondýna se s první pohádala. Jinak jsou spolu dvě blondýnky na zastávce a baví se. "Čím pojedeš já jedničkou" "Já osmičkou" Přijela osmnáctka a nastoupili obě.
Studoval jsem plány měst, kde jezdí hromadná doprava a vyšlo mi, že se tohle mohlo stát jedině v Brně ještě před snížením linek. Je zvláštní, že o tom nic nevím! Asi jsem nebyl na príglu, jenomže teď v zimě leda z bruslema a mají mě vylovit s nebo bez? Led je ještě tenký!
Neryskuj to je největší deprese, když to nezkusíš aspoň jednou. Ne hned možná za pár let.

Mě sto

1. února 2011 v 8:33 | Mini
Jí je to jedno. Vydělávat odložené případy po x letech je prima nápad. Stojí na perfektní znalosti té doby. 50/60 % se dá vysvětlit. 100 %? Ať žijí duchové! Viděl jsem to v televizi. Na návštěvě u známých byl klid. Povídali jsme si o tom a já poslouchal. To si snad dovede představit každý, jak jsem se nudil, ale neměl jsem co říct. Teď už jsem doma a vyspaný. Stačí to jednou natočit a můžete si to potom pustit. Kdo zvládne úklid? Rychle. Zvládne úklid, zvládne mě. Nechápu co je na tom tak špinavýho! Trvá na svém. Březen 10 a modřina. Co to je? Čeština.