Leden 2011

Úklid

31. ledna 2011 v 10:12 | Mini
Byl teplý letní den plný shonu. Už by v tom měl být řád. Dám věci na své místo, jenže to by museli ty nové ňáké mít! Dva kávovary taky mají problém. Klid. Komora je ještě prázdná a tak do ní. Vysavač. Hned jenom co vysaju. V zimě tam stál stromek než jsme ho vyhodili s kaktusy. To byla zase plná popelnice dřeva! Vás to baví? Někdo mi otočil peřinu. Ta se taky hodí do komory. Nádobí taky. Budeme v komoře! Loučí se hrnec. Co tam ještě nacpu?
Nakonec mám dost místa na nové věci, které koupím. Všechno je v komoře a já a Ája deme nakupovat.

Červeno-zelený segment poptávka

25. ledna 2011 v 16:19 | Mini
Kolik je v daném okamžiku stejných a kolik jiných (opačných) deset metrů od tebe. První krátké zmáčknutí. Druhé krátké zmáčknutí akce! Změna, která neplatí pro tebe. Jediná možnost za předpokladu, že všichni to děláme stejně to jinak chápe. Obědnám u vás sto červených a sto zelených, když nejsou dvoubarevné.

Únor 1948

17. ledna 2011 v 7:46 | Mini
Měl měsíc a byl první syn Josefa a Vlasty. "Maminko on kaká!" Pokakal se. Tenkrát nic nebylo a já jsem u toho nebyl, když děd stihl Josífka a potomá šel do práce vymýšlet ponožky. Všude spousty sněhu a do Brna třičtvrtě hodiny cesty vlakem. Vlastička zatím pečovala o dítě. Zpívala mu ukolébavku. Děti nedělejte to samé co rodiče! Princip je stejný, ale pokuste se o něco nového. Ono se to lehce řekne a dá se to vydržet

Struktura

14. ledna 2011 v 6:27 | Mini
Struktura kdo co. Jednatel Já a jeden, asistentka, obchodníci 5x. Přízemí obchodní zástupci 7ks. Prvé patro jednatel já a jeden 37 let asistentka 24 obchodníci 30-50 zástupci 20-33 účetní 50-60 prodavačky, tři psy a evoluce

Skladem

13. ledna 2011 v 8:40 | Mini
Byl úkol pořídit sklad. Podíval jsem se na inzeráty a vybral halu v tachově. Je to blízko k dálnici směr Plzeň, je to veliký a nový. Co to je? Tachov

Buran

13. ledna 2011 v 8:31 | Mini
V říjnu jsem vedl podivný rozhovor. Byli to šachy a protivníci byli dva králové, kterým přibývali figurky. Gagarin byl první v kosmu. Před ním byl pes a když mi řekneš kdy, řeknu ti jak se jmenoval. On na to. Já mají raketoplán. On Buran. Ne Ruslan a Ludmila. On ne Buran ti říkám  a odešel. Tak jsem nejspíš prohrál, ale dlouho jsem ho už neviděl, tak nevím jak ty šachy jinak pokračují.

Jitušky

13. ledna 2011 v 8:07 | Mini
O Jitce Vlkový jsem slyšel jenom chválu! "Přijdi se podívat taky za náma." Máme všechno v pořádku, protože jsme nezačali. Nejlíp se to říká jednou! Potomá se vyrojí daleko lepší kopie. A to se už potápím, když myslím na ní. Jak to dopadne? Jednoduše nepřijde, protože nemá důvod. Jituška pudeme na kafe? To utratím! V lednu víc. S kamarádem to jde taky s kopce. Dokonce je na dovolený. Výběr je dobrý a samý Jitky. Posílám kytky. Hodí se tak do rádia, do televize, do novin. Už se mi dělá zle. Samo sebou a z čeho?

Jazyk

13. ledna 2011 v 7:39 | Mini
Všichni mluvíme hlavně česky a většina si to říká pro sebe. Semtam si myslím, že sem tam pořád! To je ono. Nikdo mi asi nerozumí. Zvlášť ne politici. Ty mají úplně jinou slovní zásobu, kterou používají. A tak se stalo, že politici nerozumí lidem. Znáte snad někoho? Dochází jim slova a slůně stůně. Potřebuje peníze, které tady nebudou věčně.

Létá běží

12. ledna 2011 v 20:58 | Mini
Někdy kolem roku 2039 se zastaví kalendář a budeme si moct vybrat letopočet znovu. Jsem pro. Vždyť existuje již teď několik verzí. Zřejmé je, že by se mělo jednat o přestupní rok digitalizace a není jisté, jestli vůbec bude některé číslo znamenat. Pro jistotu spočítejte tisíciletí! Nepletu se.
Navrhuji 2000 a podruhé už plyne k 2040.

Hoří!

12. ledna 2011 v 15:46 | Setril
Nekupujte stříbrné hřbitovní svíčky! Hoří a barva na nich podpálí kahan! A od kahanu chytne celá roklina. Stane se tak cca. za půl hodiny.

Hotovo v r.2012

12. ledna 2011 v 14:49 | Setril
Kdy to má být hotové? Za tři týdny? Hi! Zítra? Hi hi! Hned? Hi hi hi!

Lolipap

2. ledna 2011 v 8:47 | Setril
Lízátka měla úspěch. Naposledy jsem koupil čtyři za dvacku a rozdal tři. Jedno jahodové rozdělal a ochutnal uživatelé! A v televizi udělali reklamu. To byl nápad za patnáct korun loni. Letos si to zopakuji. Jenom nevím co bude s nápadem ňák mi docházejí.